Po více než měsíci se do akce dostaly bruntálské basketbalové ženy. Původní domácí střetnutí s týmem Basket Ostrava se muselo odložit, protože protivník by se z pracovních a studijních důvodů nesešel. „Právě proto se narychlo dohodla dohrávka s béčkem SBŠ a jelo se do Ostravy," uvedl trenér SK Bruntál Jiří Svoboda.

Bruntálské basketbalistky byly až na jednu výjimku kompletní. „Očekávali jsme náročný a hlavně tvrdý zápas. V podzimním vzájemném utkání se našemu týmu proti oslabenému soupeři podařila první půlka," vzpomínal na minulý duel bruntálský kouč a dodával: „Jenže po poločasové přestávce soupeřkám dorazily další opožděné spoluhráčky a to už pak byla hra vyrovnaná."

Důležité bylo, jakým způsobem do utkání bruntálská děvčata vstoupí. „V minulé sezoně nás soupeřky dokázaly zaskočit razantním nástupem a během chvilky si vytvořily čtrnáctibodový náskok. Našim holkám se pak tohle manko strašně těžko dohánělo," varoval Jiří Svoboda.

Jenže tohle bylo zapomenuto. Bruntalačky předváděly od počátku velice soustředěný výkon, který začínal pevnou, dobře fungující obranou. „Měli jsme i převahu na obranné doskoku, to nám pak umožňovalo zakládat rychlé protiútoky. A co bylo hlavní, dařilo se nám úspěšně zakončovat vypracované šance," pochvaloval si zkušený basketbalový trenér.

Tentokrát to byl hostující celek, který si rychle vytvořil dvouciferný náskok. Už po sedmi minutách úvodní části byl stav 19:2 ve prospěch Bruntálu.

Také ve druhé čtvrtině pokračovaly bruntálské basketbalistky v pozorném výkonu. „Rychlou hrou se nám dařilo prosazovat se proti zónové obraně domácích. I když se třeba nepodařilo zakončit po brejku, dávaly holky koše ze druhé vlny," popisoval dění na palubovce Svoboda.

Téměř třicetibodové vedení umožnilo i méně zkušeným hráčkám hostí hrát v klidu a dovolit si i nějakou menší chybičku.

Po poločasové přestávce přidaly domácí hráčky na důrazu. „Naše děvčata ale zareagovala stejnou mincí. Mladá a ne moc zkušená rozhodčí moc nedokázala družstva usměrnit. Na hřišti se začaly občas objevovat až moc důrazné zákroky. Utkání tak místy připomínalo kombinaci basketbalu s americkým fotbalem," mračil se kouč Bruntálu.

Jenže na rozdíl od soupeřek vzala bruntálská děvčata nastolený trend v klidu. Soustředila se na hru a díky tomu se jim dařilo odolávat tlaku. „Na druhou stranu ale vázla rychlá kombinační hra. Zakončovat se muselo více střelbou z větší vzdálenosti," podotkl Jiří Svoboda a hned pochválil útočnou aktivitu svých mladších svěřenkyň:

„Naše nejmladší začaly vystrkovat růžky. Zahrály několik pěkných akcí a úspěšně skórovaly. Více problémů měly v obraně, kdy nedokázaly správně číst hru. Vázla komunikace a spolupráce. Zkušené domácí hráčky toho začaly úspěšně využívat."

V úvodu poslední desetiminutovky se do hry vrátila bruntálská základní sestava. Náskok hostí se během mžiku zvýšil na třicet bodů. A to utkání rozhodlo. „I když už bylo jasné, že to máme v kapse, tvrdá a náročná hra pokračovala. Oba týmy se rvaly o každý koš. Na obou stranách si děvčata odnesla několik šrámů," uváděl Jiří Svoboda.

Bruntalačky zvítězily o pětatřicet bodů a trenér byl naprosto spokojený. „Celé utkání měla děvčata pod kontrolou. Bylo to od všech pěkné představení. A pro mladé holky určitě výborná zkušenost. I přes vysokou výhru šlo o jedno z nejnáročnějších utkání," zhodnotil Svoboda.

SBŠ Ostrava B - SK Bruntál 52:87 (8:24, 12:20, 17:17, 15:26)
Bruntál (sestava s body): Kateřina Jedličková 22, Sandra Barnetová 21, Pavla Švajdová 11, Michaela Šandová 10, Nikol Barnetová 8, Petra Mazalová 8, Hana Samsonová 5, Jana Barnetová 2. Trenér: Jiří Svoboda