Soubor trenéra Dalimila Moryse v sobotu absolvoval poslední utkání na palubovce Vysoké nad Labem. Byť hosté do toho šli s vědomím, že nemají co ztratit, nakonec přesvědčivě zvítězili 82:57, v tabulce si zajistili čtvrtou příčku a tím i postup do finálové skupiny.

„Přes týden jsme pracovali na obranné činnosti. Naše holky byly uvolněné, což se projevilo také na samotné hře. O poločase jsme vedli o osmnáct bodů. Hodně nám pod košem pomohla přítomnost Sandry Barnetové,“ komentoval trenér bruntálského celku Dalimil Morys a vzápětí ještě dodal:

„Připadalo mi, že v momentu, kdy jsme se bodově utrhli, domácí už nejevili tolik snahy, jejich hra byla bez energie. Naopak nám se dařilo snad ve všech ohledech. Hned ze začátku jsme našly recept na bránění podkošových hráček, šla nám střelba a došlo i na několik velmi pěkných kombinací. Vyhráli jsme zcela zaslouženě.“

Vysoká nad Labem se nachází asi deset kilometrů od Hradce Králové, což se projevuje i na skladbě týmu.

„Družstvo je velice kvalitní. V kádru je totiž několik basketbalistek se zkušenostmi z naší nejvyšší soutěže, jsou to bývalé královehradecké hráčky,“ pokračoval.

Bruntál se ocitl mezi top čtyřkou béčkové skupiny druhé ligy, což znamená, že v další fázi narazí na nejlepší čtyři týmy z áčkové skupiny.

„Našimi soupeři budou Liberec, Chomutov, Strakonice a Benešov. Finančně to pro nás bude náročné nejen z pohledu cestování, ale také ubytování. Vyšli na nás ti nejvzdáleněji možní soupeři. Na druhou stranu jsme ve Vysoké nechtěli schválně prohrávat, abychom se tomu vyhnuli. Účast jsme si vybojovali a půjdeme do toho. Ambice na první ligu však už určitě nemáme. Se zmíněnými českými týmy sehrajeme celkem osm zápasů doma a venku. Zápasy s celky z naší skupiny už hrát nebudeme. Do vyšší soutěže postoupí nejlepší dvě družstva,“ mínil ještě Dalimil Morys, který je rád, jak se sezona pro jeho svěřenkyně nakonec vyvrbila.

Během roku totiž měl potíže se sestavou.

„Po začátku jsme se museli obejít bez podkošových hráček. Nastupovali jsme proti týmům, které měly výškovou i váhovou převahu. Častokrát jsme to různě látali. Je až s podivem, jak dobře se s tím hráčky popasovaly. Myslím, že nám to celkem vyšlo,“ doplnil na závěr kouč Bruntálu.

Vysoká nad Labem – Bruntál 57:82 (18:25, 34:52, 46:70)
Body Bruntálu: Jedličková 28, Šandová 16, S. Barnetová 11, Mazalová 11, Kuzmová 9, Samsonová 3, Ječmenová, Kuspišová 2. Rozhodčí: Svejkovský, Havlíček. Trojky: 8:9. Trestné hody: 5/15:11/19. Fauly: 20:15.