Významného běžeckého podniku se z řad bruntálské Olympie zúčastnilo celkem šest závodníků.

„Závod se konal za velmi větrného počasí, den předtím napadl sníh, tak místy byla trať velmi rozbahněná a pro závodníky i fyzicky náročná,“ komentoval předseda TJ Olympie Bruntál Jan Urban. Trasa vedla po místních loukách v mírně zvlněném terénu a skládala se ze dvou okruhů.

Jeden dosahoval délky dvou kilometrů, druhý pak byl o polovinu kratší. Konkurence byla obrovská, v každé mládežnické kategorii startovalo minimálně devadesát až sto běžců či běžkyň z různých atletických oddílů v Česku.

Bruntál měl nejsilněji obsazeny mladší žákyně. Do závodních bojů na dvoukilometrové trati vyslal celkem čtyři běžkyně. „Nejlépe si vedla Sára Navrátilová, která se pohybovala v počátku v čele startovního pole a vynikajícím finišem si doběhla pro stříbrnou medaili a stala se vicemistryní České republiky,“ vyzdvihoval Jan Urban.

Solidně se dařilo i dalším. Jako osmadvacátá doběhla Kristýna Potácelová, šestasedmdesátou příčku obsadila Kateřina Šimončíková a benjamínkovi bruntálské výpravy do východních Čech, Barboře Trefilové, připadla šestaosmdesátá příčka.

Mezi mladšími žáky upoutal pozornost i Michal Novák. Patřil mezi favority, což dokazuje jeho nasazení do první řady na start. Zprvu se pohyboval na špici, ale v závěru mu trochu došla síla. I tak z toho ovšem bylo velmi pěkné třinácté místo s patnáctisekundovou ztrátou na vítěze.

Posledním želízkem v ohni Olympie byla mezi staršími žákyněmi Jana Poláková, která už musela vstřebat porci tří kilometrů. V početném téměř stočlenném startovním poli dorazila do cíle jako sedmasedmdesátá.