V posledních podzimních utkáních proti ostravským Plamenům se musel Bruntál obejít bez některých opor. Dvě porážky, které si tenkrát z Ostravy odvezli, byli rozhodnuti odčinit. Domácí tým byl v kompletním složení a tak bylo jen na hráčích a hráčkách, jak se se silným soupeřem poperou.

Obě utkání probíhala obdobně. Každou čtvrtinu se Bruntálským podařilo s mírným náskokem vyhrát, a tím skóre ve prospěch domácích narůstalo. V závěrečných minutách pak už Bruntálská mládež nepřipustila zdramatizování zápasů, naopak se její vedení výrazněji navýšilo.

„Velkou pochvalu zaslouží všichni za práci v obraně. Několikrát se podařilo ubránit vyhazování soupeře nebo při něm míč získat. U nováčků je již patrna lepší práce při této činnosti, ale ještě často používají nedovoleně ruce. V útoku se nám dařilo kombinačně. Mnoho košů padlo po rychlých protiútocích. Potěšitelná je bojovnost a nasazení všech hráčů a hráček. Celá utkání jsme zvládli odehrát ve vysokém tempu," uvedl trenér Dalimil Morys. Ten však viděl i zápory bruntálské hry. „Někteří se musí začít více soustředit na proměňování čistých šancí. Občas špatně řešíme přečíslení, kdy moc akcí řešíme individuálně. Zapracovat musíme na rychlosti," dodával.

Na konečných úspěšných výsledcích mají převážně zásluhu zkušenější hráči a hráčky z tréninkové skupiny trenérky Michaely Šandové. Ale ani nováčci z přípravky se neztratili a proti silnému soupeři podali výkony na hranici svých možností.

SK Bruntál BK - NH Flames Ostrava A 56:34 (13:9, 12:10, 17:10, 14:5)
SK Bruntál BK - NH Flames Ostrava A 64:45 (14:9, 12:10, 17:14, 22:12)

Odložené zápasy bruntálského týmu s BK Snakes Frýdek-Místek byly kontumovány ve prospěch SK Bruntál dvakrát 20:0. Minižáci tak obsadili konečnou druhou příčku základní skupiny B a spolu s vítězem skupiny BK Opava postupují do bojů o 1. až 4. místo.

V nich se střetnou s prvními dvěma týmy skupiny A, s BK Příbor a BK Snakes Ostrava A. Vzájemné výsledky ze skupiny se počítají.