„Jsem rád, že jsme se tady i v tomto pro nás složitém období sešli a že můžeme ocenit Vaše vynikající sportovní výsledky za loňský rok, kterých jste dosáhli. Věřím, že se tady sejdeme i za rok,“ řekl při zahájení slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců okresu Bruntál tajemník okresního sdružení ČSTV a moderátor akce Jan Urban.

Po uvítacím vystoupení gymnastek Slavoje Bruntál přišlo na řadu samotné ocenění jednotlivých sportovců, kteří obdrželi poháry a další upomínkové předměty. Ceny předávali i starostové obcí, v nichž ocenění sportovci mají domovské sídlo.

Jako dva nejlepší kolektivy byli vyhlášeni starší žáci Avíza Města Albrechtice, kteří si v loňském ročníku vybojovali postup do krajského přeboru a tam okupují přední příčky. Druhým vyhodnoceným kolektivem byl ženský tým Olympie Bruntál, který postoupil do druhé ligy a po polovině soutěže je na třetím místě.

Pak přišli na řadu tělesně postižení sportovci. Moderátor Jan Urban pozval k převzetí ocenění druhou na mistrovství České republiky v kuželkách Janu Martinkovou z Horního Benešova a mistra republiky taktéž v kuželkách, Zdeňka Dočkálka z Rýmařova.

Po tělesně postižených sportovcích přišla na řadu desítka nejlepších sportovců okresu. Jako první si přišel po pohár nadějný parkurový jezdec Josef Kincl z Horního Města, který obsadil druhé místo v Českém poháru a skončil pátý na mistrovství České republiky.

„Cítím šanci a jdu stále za ní. Olympiáda v Londýně už asi nevyjde, ale v budoucnu se o to budu pokoušet,“ řekl sympatický jezdec z Horního Města.

Dalším, koho si pozval Jan Urban na jeviště, byla mistryně světa z Los Angeles a druhá z mistrovství Evropy ve fitneskulturistice Eva Jordová z Bruntálu, která se netají cílem do USA odejít a pokračovat tam ve své sportovní kariéře. „Atmosféra při závodech je v USA vynikající a i rozhodování se mi zdá férovější. Letos to bylo před závody trochu dramatické. Po příletu do USA se ztratili mému kolegovi kufry a musel si celou výbavu nakoupit. Nakonec ale vše dobře dopadlo“, svěřila se se svými zážitky při šampionátu bruntálská úspěšná fitneskulturistka.

Cenu obdrželi také třetí na mistrovství Evropy v karate Jiří Panáček a třetí na mistrovství Evropy Michal Hrubý z bruntálského klubu karate.

Dalším vyhodnoceným sportovcem byl bruntálský plavec Petr Gregor, který zvítězil na mistrovství Evropy a dvakrát skončil na druhém místě. Při oceňování se dostalo i na MUDr. Klaudii Mazalovou z Bruntálu, která obsadila druhé místo na přeboru České republiky seniorů a pravidelně se zúčastňuje světových šampionátů své kategorie.

Na řadu přišla další úspěšná zástupkyně bruntálského karate Štěpánka Šajnarová. Štěpánka dokázala vyhrát mistrovství republiky a obsadit druhé místo na mistrovství Evropy. „Snažím se poctivě připravovat a nejbližším cílem bude uspět na mistrovství republiky. Šampionát bude až příští rok,“ dodala při vyhodnocení sympatická studentka VŠB v Ostravě, Štěpánka Šajnarová.

Vyhlášení pokračovalo v příjemné atmosféře a další pohár pro nejlepší sportovce okresu našel držitele v rukou první a třetí na mistrovství republiky mladé, teprve dvanáctileté jezdkyni JK Amír Rudná pod Pradědem, Viktorii Theimerové. „Na poníku jezdím od tří let, co jsem se naučila chodit. Trénujeme ve skupinách i samostatně. Nyní pomalu přecházím na velkého koně. Mým cílem je účast na mistrovství Evropy ve Francii,“ řekla nadějná jezdkyně Amíru z Rudné pod Pradědem.

Mezi vyhlášenými sportovci nescházela ani první na republikové mistrovství a druhá v Českém poháru v letním orientačním běhu, Eva Haltofová z Vrbna pod Pradědem.

Posledním, koho Jan Urban pozval na jeviště, byl talentovaný běžec a mistr České republiky z Olympie Bruntál, Jakub Šesták. „Atletická příprava je náročná a hlavně v tomto zimním období. Věřím, že budu při dalších důležitých akcích na stupních. Skloubit se školou se sport dá, ale musí se to zorganizovat,“ řekl mladý atlet Olympie při přebírání ocenění. Na závěr slavnostního vyhlášení sportovců popřál starosta Bruntálu Petr Rys všem oceněným hodně úspěchů i do letošního roku.