V sobotním večerním utkání v bruntálské sportovní hale v Zeyerově ulici domácí narazili na Nymburk, který přijel v kompletním složení. Ještě ve druhé čtvrtině platil vyrovnaný stav 25:25, ale pak se velmi kvalitní soupeř začal bodově vzdalovat.

„Trochu k naší smůle přijel v nejsilnější sestavě. Zkušenost soupeře byla znát. Nastoupila za něj spousta holek, které působily v naší nejvyšší soutěži. Když se trhli o čtrnáct patnáct bodů, nasadil jsem do hry mladé hráčky, aby získávaly zkušenosti,“ vysvětloval bruntálský trenér Dalimil Morys.

Proti Poděbradům byly šance domácích na vítězství větší, ale už ve druhé minutě přišli o důležitou basketbalistku. Palubovku totiž s naštípnutým žebrem musela opustit klíčová pivotka Sandra Barnetová.

„I přesto to bylo stále velmi vyrovnané. Po třetí čtvrtce jsme na hosty ztráceli dva body. V závěrečné části ale poděbradský celek zaznamenal čtrnáct bodů v řadě, nám se sedm minut nepodařilo vstřelit koš a bylo hotovo.

I když jsme dvakrát prohráli, s výkonem jsem spokojen. Diváci viděli pěkný bojovný basketbal,“ poznamenal kouč Bruntálu.