Zástupci bruntálského plavání si vedli výborně a z Brna přivezli řadu cenných kovů. Do brněnského bazénu se sjelo dvě stě čtyřicet osm malých plaveckých nadějí z pětatřiceti klubů České republiky a Slovenska.

Bruntálské plavání reprezentovala osmičlenná výprava ve složení Alžběta Blažková (2007), Kateřina Kaduková (2008), Barbora Kovačíková (2008), Karolína Peňázová (2007), Lucie Šimurdová (2007, Sofie Zlámalová (2007), Sebastian Kožušník (2007) a Marko Lešnik (2007).

Bruntálské plavecké naděje na tomto mýtinku vystoupaly hned pětkrát na stupně vítězů. O tyto medailové posty se postarala děvčata. V jednotlivcích zaplavala skvělé časy a výsledky Karolína Peňázová, která na tratích 50 metrů volným způsobem a motýlkem dohmátla na výborném druhém místě. Třetí příčku na 50 metrů znak ještě vybojovala Sofie Zlámalová.

Děvčata pak ve složení Alžběta Blažková, Lucie Šimurdová, Karolína Peňázová a Sofie Zlámalová excelovaly ve štafetách na čtyřikrát 50 metrů volný způsob, kterou s přehledem před svými soupeřkami vyhrála. Výborně si vedla děvčata z Bruntálu i ve štafetě na čtyřikrát 50 metrů polohově, kde získala krásný bronz.

Ostatní členové výpravy také nezaháleli, a i když nedosáhli na přední pozice, plavali s velkým nasazením a přidali hned několik osobních rekordů.