Úspěšné nominaci předcházelo mimo jiné i absolvování šesti podniků v rámci mistrovství České republiky a Českých pohárů (2 závody na Rejvízu, 2 závody v Janovicích a 2 závody na Božím Daru v Krušných horách), které se konaly v průběhu ledna a února. Klukům se dařilo, a to dost. Radek byl jednou zlatý, třikrát stříbrný a dvakrát bronzový. Vojta si zapsal jedno zlato a tři bronzy, což je katapultovalo na světový šampionát do finského Kemi-Keminmaa.

Nominaci do juniorského výběru si kromě sourozenecké dvojice z Vrbna pod Pradědem ještě vybojovali Marek Štěrba, Dan Salaba a Matyáš Zakouřil.

Jako první čekal na závodník sprint. Závodí se na velmi krátké trati (vzdušnou čarou 3,6 km), kde je potřeba přesně a rychle číst mapu. Jezdí se zpravidla do dvaceti minut. Nejlepší z Čechů Marek Štěrba bral 16.místo, Vojta Peňáz 17.místo, jeho bratr se držel skvěle, ale v závěru chyboval. Dan Salaba skončil pětadvacátý a Matyáš Zakouřil byl o dvě místa horší.

Na řadu přišel druhý závod šampionát, a to middle. Jeho délka byla vzdušnou čarou 8,8 km a na aktéry čekalo celkem patnáct kontrol, jedná se o středně dlouho trať. Vítězný Fin se dostal na devětadvacet minut. Nejlepší z Čechů Marek Štěrba vybojoval parádní 5. místo, Radek Peňáz 19.místo, Vojta Peňáz 20. místo, Dan Salaba byl třiadvacátý a Matyáše Zakouřila diskvalifikovali.

Následoval den volna a taky trochu průzkum finského prostřední.

Třetí byl na programu závod - long s hromadným startem. Tady na závodníky čekala vzdušnou čárou dlouhá trať 19,2 kilometrů a ní třiatřicet kontrol. Jde o prověření velkého množství fyzických a mapových dovedností. Těžkou trať všichni Češi zdárně zvládli. Nejlepší Marek Štěrba vybojoval skvělé 4. místo, Vojta Peňáz zajel úžasný výsledek a skončil na 7. místě. Radek neměl štěstí na los ve startovním poli hromaďáku a z posledních startovních pozic se těžko probojovával dopředu. První úsek tedy nejel dobře, ale na druhém se dle mezičasů vyhoupl na úroveň bratra Vojty. V závěrečné části mapy sice udělal ještě dvě chyby, ale i tak si nakonec dojel pro čtyřiadvacáté místo. Matyáš Zakouřil byl dvaadvacátý a Dan Salaba šestadvacátý.

Program mistrovství končil závod tříčlenných štafet: Kluci absolvovali 3 x 8 km při patnácti kontrolách. První úsek odstartoval Vojta Peňáz a dovezl štafetu na 7. místě. Druhý úsek jel nejlepší český junior Štěrba. Ten vytáhl tým na pátou příčku a předával do závěrečného úseku Radkovi Peňázovi, který toto umístění udržel až do cíle. Kluci tedy slavili „malé pódium“.