Po dlouhých devíti letech se do Krnova vrací boxerský turnaj, lépe řečeno další kolo třetí nejvyšší boxerské soutěže. „Tuším, že poslední kolo se tady boxovalo někdy v roce 2006," vzpomínal hlavní organizátor a předseda pořadatelského oddílu Jaroslav Morbitzer. Přitom v minulosti se soutěže tvrdých pěstí konaly v Krnově častěji.

„V minulosti jsme tato kola pořádali s pravidelností každý rok, vždy jedno na podzim a jedno na jaře," prozradil Morbitzer.

Pak se ale bohužel od této tradice upustilo, protože Sokolovna, kde má box své místo už od roku 1946, byla ve špatném technickém stavu. „Až po těch dlouhých devíti letech chátrání přišla změna. Sokolovna změnila vlastníka, přešla do majetku města, takže konečně se daly věci do pohybu.

Došlo k nutným rekonstrukcím a díky tomu tady znovu můžeme uspořádat oblastní kolo," pochvaloval si dlouholetý trenér a nestor krnovského boxu.

A tak v sobotu 24. ledna od 11.00 hodin Sokolovna znovu ožije tvrdými boxerskými souboji. V ringu se představí asi čtyřicítka borců z deseti oddílů, pozvání přijali také boxeři ze Slovenska a Polska. Vypsané jsou kategorie pro přípravku, kadety, juniory, ženy a na závěr si to rozdají i muži.

Krnovský oddíl SÚS Boxing vyšle mezi provazy hned pět svých bojovníků, od úplných nováčků až po zkušené borce. „Chceme divákům představit naše kluky, o kterých často jen čtou, ale ještě neměli možnost vidět je boxovat na živo," uváděl Jaroslav Morbitzer ten hlavní důvod, proč se Krnovští rozhodli uspořádat turnaj na domácí půdě. A je jasné, že domácí budou chtít určitě uspět.

„Kluci tvrdě dřeli. V tréninku kombinovali fyzičku s technikou. Všichni jsou připraveni předvést to nejlepší. Ale je to sport, takže nemůžeme počítat jen s výhrami," říkal krnovský trenér a dodal: „Každopádně chceme tento sport představit divákům v celé jeho kráse." Kromě boxerů se v ringu ukáže i krnovská rozhodčí Jana Václavková.

Pro samotné účastníky začíná soutěžní den brzy. Už od 8.00 přijde na řadu vážení a lékařská prohlídka. V půl desáté je pak naplánováno rozlosování dvojic pro zápasy. Samotné zahájení turnaje vypukne v 11.00. Každé utkání se bude boxovat na tři tříminutová kola, kategorie přípravek pak tři kola po minutě a půl.

Vstupné pro dospělé činí třicet korun, děti mají vstup zdarma.