Student obchodní akademie a obrovský talent nastoupil do bojů v lehké, welterové váze. Hned v semifinálovém zápase se mu postavil protivník z nejtěžších, semifinalista evropského šampionátu v kickboxu Vilém Cao z oddílu Gambere Olomouc, který nastupuje i v soutěžích v klasickém boxu.

„Erikovi vyšel zápas nad očekávání. Plnil veškeré taktické pokyny, které jsme si řekli před utkáním," pochvaloval si trenér František Gašparík. Boreček svého soupeře porazil 3:0 na body a zajistil si postup do finálového duelu.

Ve finále narazil bruntálský borec na zkušeného boxera, Juliuse Vasila z SKB Praha. „Zdatný soupeř, ale ne neznámý," podotkl František Gašparík a pokračoval: „První kolo začalo agresivním nástupem soupeře, který na Erika vytvářel velký tlak. Ale Erik byl dobře připravený jak fyzicky, tak i technicky, a ten počáteční tlak ustál a vyrovnal zápas," popisoval trenér.

V kole druhém předváděl Boreček vynikající box. „To byl vrchol jeho mistrovského boxu. Svými technickými kousky soupeře překonával," chválil svého svěřence Gašparík a hned se pustil do popisování závěrečného kola, kde chtěli oba protivníci strhnout vítězství na svou stranu:

„Erik čistě bodoval svého soupeře po celé třetí kolo, ale rozhodčí se přiklonili na stranu soupeře a přiřkli vítězství 2:1 na body soupeři," nechápavě dodal trenér.

Vasil tak slavil titul mistra republiky, Erik Boreček bral stříbro. „Tak jako zvedli rozhodčí na konci ruku soupeři, mohli zvednout ruku i Erikovi. Souboj byl vyrovnaný, ze strany Erika techničtější." Říkal bezprostředně po finále František Gašparík.

Zlato to sice nebylo, ale přesto měl bruntálský boxer také důvod k velké radosti. Na základě svých výborných výkonů byl zařazen do reprezentačního výběru České republiky. „V průběhu zápasu jsem se cítil velmi dobře, věděl jsem, že jen pohybem, technikou a svojí aktivitou můžu soupeře překvapit, a myslím, že úlohu jsem splnil, povídal po boji Erik Boreček a dodával:

„Byla to pro mě další zkušenost a výzva porazit tohoto soupeře na prestižním mezinárodním turnaji v Třeboni, který se bude konat koncem května. Se zápasem jsem spokojený, i když mě prohra mrzí," říká Erik Boreček, který má před sebou veliký cíl, probojovat se na mistrovství Evropy.