Na letošním ročníku galapředstavení se podíleli dva pořadatelé. Jedním z nich byl oddíl Thai Box Opava, který vede bývalý reprezentant v boxu a thaiboxu a několikanásobný mistr republiky Jozef Pröschl. Tím druhým byl Box Club Krnov, jeho šéf a jeden z hlavních organizátorů Stanislav Ivanov pak diváky celým dvouapůlhodinovým programem provázel.

Největším tahákem měl být trojnásobný mistr republiky, bývalý reprezentant v boxu, Krnovák Stanislav Bártek. Toho bohužel na poslední chvíli postihlo při tréninku zranění a nechtěl si ho ještě zhoršit před nadcházejícím mistrovstvím republiky. Ale i tak mohli fanoušci boxu a thaiboxu, kterých se sešlo poněkud méně než v předchozích letech, zhlédnout zajímavou a dramatickou podívanou.

Organizátoři si pro ně připravili celkem jedenáct utkání, šest boxerských, v pěti se utkali vyznavači thajského boxu.

První větší hvězdou večera byl mladý krnovský boxer Alexandr Ivanov, který už nakoukl i do reprezentace a patří k velkým nadějím českého boxu. Jeho protivníkem byl v kategorii do šedesáti kilogramů Patrik Hečko z Ostravy a v ringu se mu naprosto vyrovnal. Také proto skončil zápas plný výměn a úderů spravedlivou remízou.

Hned po tomto duelu přišel další hodně sledovaný souboj. V Krnově populární thaiboxer Grigorios Akritidis se střetl s Miroslavem Šarišským. V prvním kole měl navrch protivník, ale ve druhém se krnovský borec zvedl a začal zasypávat svého soka mocnými údery a kopy. Poslední kolo mělo rozhodnout a oba osmdesátikiloví bojovníci chtěli zvítězit. Nakonec však i tento souboj znamenal remízu.

Hlavní organizátor Noci bojovníků Stanislav Ivanov označil tento duel jako jeden z vrcholů večera.

Ve velmi dobrém světle se předvedl i další Krnovák, boxer Michal Sigmund. Se svým protivníkem Ladislavem Grodou předvedli divákům opravdu excelentní představení. Ve třetím kole už Grodovi začaly docházet síly a Sigmundovi se jej podařilo udolat. Jediné utkání skončilo ještě před limitem, kdy jeden z borců porazil toho druhého stylem K.O.

To se povedlo thaiboxerovi z Těškovic Michalu Lindovskému ve váze do sedmdesáti kil. Nad svým soupeřem Vlastimilem Niklem, pro kterého to byl vůbec první zápas mezi provazy, jasně dominoval už od úvodního gongu. Ve druhém kole jej Lindovský srazil k zemi, Nikl byl počítán a na nohy se už nezvedl. Po tomhle utkání ukázal Lindovský sportovního ducha a cenu pro vítěze daroval v ringu debutujícímu poraženému soupeři.

Výborné představení předvedl i thaiboxer z Krnova Lukáš Dehner v kategorii nad devadesát kilogramů a také boxer Petr Lacko ve váze do sedmašedesáti kil. Oba si se svými protivníky suverénně poradili. Poslední utkání bylo zajímavou konfrontací. V těžké váze se ukázal v ringu sedmnáctiletý cvalík Jan Tichý a proti němu stál osmatřicetiletý Tomáš Aujezdský, který se navíc připravuje sám bez trenéra.

I když obecenstvo přálo více mladíkovi, nakonec zvítězil na body Aujezdský. Atmosféra byla po celý galavečer vynikající a Krnováci, kteří bojové sporty milují, si přišli na své. Škoda jen že nemohli vidět v ringu hlavní hvězdu Stanislava Bártka.

Stanislav Ivanov: Úroveň byla opravdu vysoká

Jeden z hlavních pořadatelů Stanislav Ivanov z Box Clubu Krnov byl s průběhem galavečera spokojený, i když asi čekal větší diváckou návštěvu.

Letos se konal třetí ročník Noci bojoníků, jakou měla akci úroveň?

V předchozích dvou ročnících byla obrovská divácká účast, tentokrát byla trochu menší. Nechci se vymlouvat na krizi nebo na něco jiného. Dohodli jsme se s Pepou Pröschlem, že naši borci budou mít lepší nebo rovnocenné soupeře. Dneska se to prokázalo. Takže chceme opět bojovat o návštěvnost, aby se k nám lidi vrátili a viděli, že Krnováci nebo Opaváci tady nevyhrávají zadarmo.

Jak jste byl spokojen s úrovní zápasů?

Úroveň byla opravdu vysoká.

Který zápas podle vás byl nejatraktivnější?

Podle mě nejtěžší zápas měl Gríša Akritidis. Ten jeho soupeř byl jako skála. Konečná remíza byla zasloužená. V prvním kole měl navrch soupeř, ale ve druhém se Gríša vzpamatoval a ukázal, že má balkánské srdce.

A které boxerské utkání bylo podle vás nejzajímavější?

V boxu si myslím, že to bylo utkání Petra Lacka z Opavy. Je to vynikající boxer. Dneska měl mít za soupeře mého syna, ale byl mezi nimi větší váhový rozdíl, což by nebylo fér. Proto jsme našli jiné řešení. Petr ukázal, že umí zaboxovat, byl to nádherný souboj.

Takovým zlatým hřebem měl být Stanislav Bártek, ale nakonec z jeho zápasu sešlo. Co se stalo?

Standa se zranil při tréninku, poranil si kotník. Ještě v neděli za námi přišel na náš trénink, absolvoval celý trénink perfektně. Střídali se proti němu jeden borec za druhým v ringu, on to fyzicky výborně zvládal. Jenže přes týden mu kotník otekl, tak s tím musel k doktorovi. A logicky dostalo přednost mistrovství republiky, které je příští týden, než aby si to tady ještě zhoršil.

Už jste nakousl diváckou účast. Jak jste s tou letošní spokojený?

Dá se říci, že ano.

Co Noc bojovníků a čtvrtý ročník, plánujete pokračování?

Musíme se domluvit, možná že změníme město. Uvidíme, podle toho, jak velký bude divácký ohlas po téhle akci.