První medaili, bronzovou, pro bruntálský klub získala Karolina Rolandová v kihon-ido žáků. Alex Vodička ve stejné disciplíně skončil pátý. V kata si 5. místa odvezli Tereza Sikorová v žákyních, Michaela Mališová v dorostenkách a Ondřej Tomeček v dorostencích. Filip Dvořák, Antonín Kučera a Miloš Kopetka byli ve svých kategoriích kata vyřazeni v 1. kolech.

V odpoledním bloku kumite se jako první představil Antonín Kučera a Filip Dvořák v žácích do 35 kg. Filip po prohře s Podrábským z Ústí nad Labem 0:2 měl ještě šanci vybojovat 3. místo. Tam ale prohrál s Rezkem z Českých Budějovic až na rozhodnutí rozhodčích 2:3 a skončil na 5. místě. Tonda se díky své bojovnosti propracoval do fi nále, kde taktéž narazil na Podrabského. Ani on na něj nestačil a po porážce 0:2 si odvezl stříbrnou medaili.

Další pátá místa v kumite získali Ondřej Tomeček v dorostencích do 45 kg, Tereza Sikorová v žákyních bez rozdílu hmotnosti (BRH), Dagmar Štůralová v juniorkách BRH a Miloš Kopetka mezi muži nad 75 kg.

Vrcholem mistrovství jsou tradičně zápasy mužů. V kumite mužů do 75 kg Bruntál reprezentovali Šimon Chmelár a David Dvořák. Chmelár prohrál v úvodním kole s Drškou z Třince 0:6 a byl vyřazen. Dvořák vedl v 2. kole nad Křížem z Rosic již 6:0. Oba borci přestali pár sekund před koncem zápasit, za což byli potrestáni. Jelikož to bylo Dvořákovo čtvrté napomenutí za porušení pravidel, byl diskvalifikován a do dalšího kola postoupil soupeř.

V kumite mužů nad 75 kg se bojů o titul zúčastnili tři bojovníci Klubu karate – dó Bruntál. Kromě již zmíněného Kopetky to byli Lubomír Vaverka a Jiří Panáček. Vaverka i Panáček se bez problému probojovali do semifinále. Panáček zde porazil Zemana z Ústí nad Labem sice jen 1:0, ale po celý zápas měl drtivou převahu a nikdo o jeho postupu do finále nepochyboval. Vaverka se střetl s J. Kočím z Českých Budějovic. Bruntálský borec však Kočího nešťastně zranil, za což byl vyloučen.

V boji o bronz za 40 sekund porazil Kopetku 8:0 a vybojoval si místo na „bedně". Z důvodu vážného zranění J. Kočího se finalový boj neuskutečnil a zlato bez boje získal Panáček. Tradičně závěrečnou kategorii MČR je kumite bez rozdílu hmotnosti (BRH). Zde měl Bruntál dokonce čtyři zástupce. David Dvořák a Miloš Kopetka byli vyřazení v 1. kolech.

I tak však bylo finále bruntálskou záležitostí. Utkali se zde Lubomír Vaverka a Jiří Panáček. Po tvrdém, ale férovém boji svůj druhý titul „urval" Jiří Panáček, který vyhrál těsně 1:0. Bruntálský klub získal na tomto mistrovství celkem 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile a byl čtvrtým nejlepším oddílem šampionátu.

-vit-