„Přípravu začali jak žáci, tak i áčko, které momentálně trénuje dvakrát týdně,“ prozradil mluvčí BK Krnov Jan Kovařík.

V krnovském kádru došlo po sestupu k několika příchodům i odchodům. Odešel Daniel Kopf, možná skončí i Dalibor Žídek. Klub navíc zatím neví, zda bude pokračovat klíčový hráč Petr Strnisko.

„Petr momentálně staví dům, takže je časově velmi vytížen. Ještě úplně není jisté, jestli bude hrát, existuje také varianta, že by se zapojil až v zimě. I když moc netrénoval, tak byl pro nás strašně důležitý,“ řekl Kovařík. Nahradit by Strniska mohl Dominik Jánoš, který má v Krnově vyřízeno hostování z Opavy 2010.

Jánoš nemusí být jediným, kdo z Opavy do Krnova zamíří. „Je možné, že se tady ještě někdo objeví. Pro kluky, kteří nedostávají v Opavě tolik příležitostí, to může být zajímavé, protože se u nás mohou vyhrát. Konkrétní jména ale ještě neřeknu, o všem se teprve jedná,“ poznamenal krnovský funkcionář.

Uplynulý ročník se Krnovu vůbec nepovedl, za celou sezonu pouze dvakrát vyhrál, a tak následoval pád o soutěž níž. V klubu věří, že se mladé mužstvo loni otrkalo a nabralo potřebné zkušenosti, které letos zúročí. Severomoravská liga je ovšem pro Kovaříka trochu neznámou a neví, co od ní čekat. „Jsem zvědav na kvalitu soutěže, protože je v klubech plno hráčů, kteří hrávali v mládeži na vysoké úrovni. Dva roky jsme teď hráli druhou ligu, takže moc nevím, jak se poměry změnily,“ řekl.

V posledních dnech hýbe sportovním světem basketbalové mistrovství světa, na kterém se český národní tým prezentoval dobrými výkony, díky čemuž se o basketu hodně mluví. Co si Jan Kovařík o počínání našich basketbalistů myslí?

„Pro český basketbal bylo obrovským úspěchem už jen to, že jsme se na mistrovství světa dostali, ještě větší peckou pak je samozřejmě postup ze skupiny, to nikdo nečekal. Bezejmenní hráči se prosadili mezi světovou elitou a hráli skvěle. S Austrálií nám pak strašně moc chyběl Schilb. Kdyby hrál Honza Veselý, tak bychom na tom byli ještě lépe, to je pivot evropského formátu. Je dobré, že je kolem basketu takový boom, teď je důležité to podchytit, aby to během chvilky nevyšumělo,“ zakončil Kovařík krátké povídání.