Reprezentantku na kolečkových lyžích během tréninku přehlédl a srazil řidič automobilu. Fanoušci jí drželi palce, když po sérii operací a následné rehabilitaci začala Veronika Zvařičová opět trénovat. Pomalu se zase dostává do formy, ale olympiádu v Soči už nestihne. Sleduje ji jen v televizi.

Mrzí mě to a štve

Je česká reprezentantka zklamaná ze své neúčasti na olympiádě? „No zklamaná, spíš mě to strašně mrzí a zároveň štve. Ale mám čtyři roky do další olympiády. Snad půjde vše dobře, hlavně zdraví a spolupráce s trenéry," řekla Veronika Zvařičová.

Své kolegyně bude určitě sledovat alespoň v televizi. Sama ví, jaké to je zakusit olympijské hry.

„Doufám, že se holkám povede nějaký super úspěch. Moc fandím Gabuš Soukalové, je to i moje přítelkyně, a ne jen kolegyně. Taky jsem ráda, že se tam dostala Lejla Johanidesová. A určitě budu koukat na lyžování, a na co stihnu, i na hokej," prohlásila Zvařičová, která se již zapojila do tréninkového režimu.

Byla s reprezentačním B týmem na Mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě, a zase viděla, jak funguje celý sportovní kolektiv.

V květnu by se ráda vrátila k biatlonu

S B týmem staroměstská závodnice také trénovala a tyto tréninky si velice pochvalovala. „Můžu už střílet i vleže a ve stoje, lyžovat stylem bruslení i klasikou a občas i lehce běhat," pokračovala statečná Zvařičová.

„Běhání mi dělá ještě problém kvůli té lýtkové kosti, kterou mám sešroubovanou deseti centimetry plíšku, tudíž mi to napuchá veškerým nárazem na nohu, tak musím opatrně." Teď na Mistrovství Evropy jí noha naštěstí nenapuchala.

Lékař Veronice Zvařičové řekl, že než naposiluje pravé stehno a koleno, bude to trvat tak půl roku, až rok. Takže musí hodně posilovat. Co dívku po zranění drželo a drží nad vodou, co ji posiluje? „Vidina toho, že začnu zase nanovo, a moc moc si přeju, aby to vyšlo. Asi, že se do toho zase vrátím, ten pokus," vyznala se biatlonistka.

A jaké jsou její nejbližší plány, a co by ještě ráda ve sportovní kariéře dokázala? „Největší pecka bude nejen pro mě, ale i pro všechny, když se vrátím. A nejbližší cíl je začít od května sezonu, jako by se mi nic nestalo. Nebo aspoň fungovat ve všem jako dřív," dodala.