Zatímco dorostenci závodili v Harrachově, žáci se snažili získat cenné body v Jáchymově. Reprezentantům Břidličné se dařilo. Žáci závodili v rychlostním závodě a v závodě s hromadným startem, vždy klasickou technikou. Velkou zásluhu na úspěšném vystoupení má zejména Andrea Prokešová, jež v kategorii starších žáků vybojovala jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Její mladší kolega z klubu Adam Brachtl pak rovněž bodoval na druhé i třetí příčce.

Pěkného umístění ve starších kategoriích dosáhla také Andrea Kováčová pátým místem a Filip Kozub, jenž vybojoval osmou příčku. Dorostenci a dospělí závodili v Harrachově ve dvou dnech v rámci rychlostního závodu. Na bronzovou dosáhl Vladimír Hlobil. Vynikajícího umístění dosáhl rovněž Jiří Václavík, který vybojoval páté místo a pouhých dvanáct vteřin jej dělilo od druhé příčky. Obě družstva jsou v soutěži klubů na čtvrtém místě s minimální bodovou ztrátou na čelo Českého poháru v biatlonu.

„Spokojení jsme. V minulosti jsme balancovali na třetím a čtvrtém místě. Na velkokluby jako je Letohrad či Jablonec v současnosti zkrátka nemáme. Základním cílem je asi třetí místo, které se nám podařilo vybojovat předloni,“ řekl Jaroslav Kováč, trenér mladých biatlonistů.

Druhého kola Českého poháru v Jáchymově se zúčastnili pouze dva dorostenci, a to z důvodu absence finančních prostředků. „Letos je konkurence podstatně vyšší, což má na svědomí brzká olympiáda ve Zlíně. Družstva přivezla velký počet závodníků, aby je dostatečně připravila. Oproti minulým létům je konkurence veliká, biatlon se dostává do většího podvědomí,“ dodal.

Právě závěrem ledna se žákovské družstvo zúčastní Olympiády dětí a mládeže, kterou pořádá Zlínský kraj. Moravskoslezský kraj budou reprezentovat pouze žáci z klubu Břidličná a obsadí tak všechny vypsané kategorie a závody v biatlonu.