Na mistrovství České republiky do dvaadvaceti let v Plzni vyhrála závod na 400 metrů překážek v jejím nejlepším letošním čase 61,75 sekundy. „Jsem moc spokojená, je to můj první triumf z venku vůbec,“ říkala šťastná medailistka.

Devatenáctiletá běžkyně prý ve zlatý titul nevěřila, protože se vinou zranění vracela k atletice po dlouhé přestávce. „Doufala jsem v medaili, ale na vítězství tam byla jiná kandidátka. Čas je dobrý, na to jak jsem letos běhala,“ prozradila bývalá reprezentantka bruntálské Olympie, která nyní závodí v barvách ACP Olymp Brno.

Zlatý úspěch a především zaběhnutý čas překvapil také matku a trenérku Ladislavu Němcovou. „S vítězstvím se v žádném případě nepočítalo, spíše jsme chtěli zjistit, co v Kamile je. Trénovali jsme nanejvýš čtrnáct dní před závodem,“ přiznala. „Každý si ale v duchu jede pro medaili. Holky byly poměrně dost natěsnané v časech, Kamila doběhla se sekundovým náskokem,“ dodala.

"Kamila he ohromný sportovní talent."

Kamila Němcová se vrátila ke své vrcholné formě po vleklých zraněních: tři měsíce léčila utrhnutou plusku na noze, už třetím rokem ji navíc trápí bolest v achilovce. „Přestože svalstvo sroste, bolest běžce dlouhodobě omezuje,“ vysvětlila Ladislava Němcová. Teď se ale její dcera cítí stoprocentně zdravá. „Jsem úplně v pořádku, doufám, že na delší dobu,“ přitakává.

„Kamila je ohromný sportovní talent, jen ji dosud omezovalo vždy nějaké zranění. Teď už je ale v pořádku, přičemž rezervy má opravdu veliké,“ pokračovala Ladislava Němcová.

Mistrovský titul z Plzně je dosud největším úspěchem v kariéře devatenáctileté běžkyně. „Už sice získala pár titulů, ale vždy z halové sezony. Letos si tak paradoxně doběhla pro první zlatou medaili z venkovní dráhy,“ přemítala trenérka.

Němcová si od atletiky na chvíli odpočine

Němcová si navíc zajistila místo v reprezentačním výběru na mezistátním utkání do dvaadvaceti let v Maďarsku. To startuje už příští víkend za účasti Slovinska, českého týmu a domácích atletů. „Jediným mým cílem je osobní rekord, zatím jsem si udělala osobák každý rok, tak bych na tom nerada něco měnila,“ přeje si.

Od atletiky si ale po návratu z Maďarska Němcová chvíli odpočine. Na jaře úspěšně složila maturitní zkoušku a brzy se musí hlásit na vysoké škole v Olomouci. „Na nějaký čas musí zapadnout do studijních lavic. Pokud školní povinnosti dovolí a škola nám vyjde vstříc, budeme se připravovat na halovou sezonu,“ vysvětlila Ladislava Němcová.

Čerstvá mistryně České republiky začala s atletikou ve dvanácti letech. S matkou Ladislavou trénuje čtyřikrát do týdne výhradně v nedalekém Zátoře. „Velké díky patří Základní škole Zátor v čele s paní ředitelkou Barborou Šovčíkovou za umožnění tréninku v prostorách školní tělocvičny. Maximálně nám vyšli vstříc,“ děkovala Ladislava Němcová.