V pátečním sprintu skončil bruntálský rodák pětadvacátý. „Já na ty sprinty moc nejsem, mám radši delší tratě,“ usmíval se Kautz. Svá slova potvrdil hned v sobotu. To vyběhl na desetikilometrovou trať volnou technikou a vybojoval dvanáctou pozici s nepatrnou ztrátou na první desítku.

„Bohužel jsem zlomil svoje lyže, tak jsem jel na půjčených, které byly o něco pomalejší než lyže ostatních závodníků,“ uvedl jednu z příčin dvanáctého místa Michal Kautz. S umístěním byl mladý závodník nakonec spokojen. „Fyzicky jsem na tom dobře, vím, že to mohlo být lepší, ale jinak jsem docela spokojený. Dojel jsem sice dvanáctý, ale třeba na páté místo mi moc nechybělo,“ povídal běžec.

Také trať na Božím Daru se Michalovi líbila. Byl jsem tam asi po pěti letech, trať znám, takže mě ničím nepřekvapila. Byla hodně členitá, což mám rád. Vyhovuje mi, když je na trati hodně kopců,“ pochvaloval si podmínky Kautz.

S nedělním výsledkem i výkonem na patnáctikilometrové trati, která se jela klasicky s hromadným startem, už lyžař z Bruntálu tak spokojený nebyl. „Po startu jsem se trochu zadrhl a mezitím mi balík ujel, pak jsem ho sice dojel, ale stálo to mnoho sil,“ objasnil Michal Kautz. Závod se běžel jak v lese, tak i na louce, kde se do stopy opíralo slunce.

„Byly tam dva druhy sněhu, přemrzlý a rozbředlý. Nám se bohužel nepodařilo úplně ideálně namazat, což je na klasice hodně důležité, ale v těch podmínkách taky hodně složité,“ povídal lyžař. Na závodníky čekaly celkem tři pětikilometrové okruhy a součástí každého byl prudký kopec. „Ten byl na louce a tam mi lyže podkluzovaly, tam jsem nejvíce ztrácel,“ osvětlil svou situaci Kautz.

Celkově to bruntálskému běžci nakonec stačilo na dvacátou druhou pozici. „Vím, že to mohlo být lepší, ale bohužel se na máze podepsalo počasí,“ krčil rameny Michal Kautz.

Následující víkend jede Kautz na Slovensko. Na Skalce se tam jede finále Slavic cupu. Po oba dny čekají na účastníky závody, které se poběží bruslením. „Sjede se tam celá špička od nás, ze Slovenska, Polska a Německa. Takže pokud se mi podaří zajet do patnáctého místa, budu navýsost spokojený,“ uvedl na závěr běžec z Bruntálu.