Běžci na kolečkových lyžích vystoupají z Hvězdy až na nejvyšší vrchol Moravy. Ski klub RD Rýmařov pod vedením jednoho z nejúspěšnějších laufařů České republiky Václava Sedláčka pořádá již 3. ročník devítikilometrového Výjezdu na kolečkových lyžích na Praděd.

Vedle rýmařovského rodáka a zakladatele závodu se na start postaví také obhájce prvenství z předchozích dvou ročníků a účastník letošního mistrovství světa do 23 let Adam Fellner z Jeseníku nebo mistr Evropy v dálkových bězích Jiří Ročárek. Hlavní hvězdou závodu však bude živoucí legenda českého i světového běžeckého lyžování Stanislav Řezáč, který zvítězil před měsícem v obou úvodních podnicích seriálu v Beskydech a svou dominanci bude chtít potvrdit také v Jeseníkách.

Silnou konkurenci a kvalitní obsazení slibuje i startovní pole žen, ve kterém nemůže chybět Adéla Boudíková, téměř jistá je i účast nejlepší české běžkyně na lyžích současnosti a držitelky řady kvalitních umístění ze Světového poháru Petry Novákové.

Muži a ženy vystartují z parkoviště na Hvězdě v 11 hodin. Novinkou 3. ročníku je závod dorostenců a dorostenek na čtyři kilometry, jejich start na Ovčárně pořadatelé stanovili na 11.45. Fanoušci běžeckého lyžování si přijdou jistě na své nejen v sobotu 6. srpna, ale i o den později, kdy závodníci zamíří z Koutů nad Desnou na Dlouhé Stráně.

Více informací najdete na webu www.skiklubrymarov.cz/napraded a facebooku www.facebook.com/napraded. (šs)