Počasí všem účastníkům ukázalo svou vlídnou tvář, závodilo se za krásného slunečného počasí, které přilákalo nejen silnou konkurenci na startovní rošt, ale také četné diváctvo podél trati. Na start se postavilo hned 108 závodníků, kteří byli rozděleni do šestnácti kategorií.

Závod se koná již od roku 1999, kdy jej poprvé uspořádal Radim Smažák. Trať měří 250 metrů, ovšem její převýšení je celých 30 metrů. Nejmladším účastníkem závodu byl Adam Zálešák (ročník 2005), který zdolal trať v čase 4:43,40 minuty. Naopak nejstarším závodníkem běhu byl Břetislav Klimek (ročník 1941). Absolutně nejrychlejším běžcem Hášova běhu se stal Radim Smažák mladší, který trať zaběhl v parádním čase 38, 90 sekund, a zůstal tak jen pár desetin za vlastním rekordem trati, který má hodnotu 38,34 sekundy.

Stalo se již tradicí, že se při příležitosti konání závodu vyhlašuje také Cena Pavla Chlupa, zasloužilého sportovce a bývalého předsedy lyžařského oddílu TJ Granitol Moravský Beroun. Letos tuto cenu získali pan Hanke a pan Mareček za dlouholetou práci v oddíle. Cenu předávala dcera Pavla Chlupa Helena Frnková.