Dalším pozitivem bylo, že trenér Krnova Petr Opršal už mohl poslat do hry dva základní kameny sestavy, Durišíka se Zápalkou, kteří se vyléčili z dlouhodobých zranění.

Od počátku v režii Krnova

První body zápasu zaznamenal Gazdík hned v první minutě a to předznamenalo vývoj celého utkání. V 5. minutě už byl stav 15:4 a Krnované měli další šance náskok zvýšit. Ovšem nestalo se tak. Naopak se chytil soupeř. Proměněnými šestkami dokázal snížit na přijatelnější rozdíl. Ještě do 15. minuty byl stav relativně vyrovnaný, ale závěr čtvrtiny vyšel domácím skvěle. Šňůrou osmi bodů navýšili stav na 32:12 a celkem jasno.

Nejhorší výkon podal krnovský tým ve třetí čtvrtině. „Prohráli jsme ji rozdílem tří bodů. Ale v závěrečném dějství jsme se vrátili k naší hře a tak jsme dovedli zápas v poklidu do vítězné tečky,“ povídal kouč Opršal.

BK Krnov U15 - TJ Mez Mohelnice 58:41 (15:8, 32:14, 44:29)
BK Krnov:
Durišík Jiří 21b. (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Gazdík Adam 12b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Siegfried Jiří 12b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Zápalka Tomáš 11b. (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 2), Ticháček Tomáš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kortiš Vojtěch 0b. (fauly: 0), Klíma Richard 0b. (fauly: 1), Mezírka Mikuláš 0b. (fauly: 0), Chudoba Miroslav 0b. (fauly: 0), Vidlička Vojtěch 0b. (fauly: 0), Krupinský Jaroslav 0b. (fauly: 3)

Vlažný začátek, výborný závěr

Druhý zápas začali Krnovští až příliš vlažně. Špatná obrana dovolovala soupeři snadno skórovat a tak domácí brzy prohrávali 4:10. Do 8. minuty se jim sice podařilo vyrovnat, ale opět laxní obrana dovolila hostům další body. A tak se stalo, že favorit nastupoval do druhé čtvrtiny překvapivě se ztrátou.

Ale nástup do druhé desetiminutovky se krnovským mladíkům vydařil mnohem lépe. Nejprve Siegfried a pak Durišík košem a trojkou zvýšili na 21:16 a od té doby měli domácí zápas pod kontrolou. Hosté sice bojovali, ale další dvě trojky Chudoby a Durišíka je dostaly definitivně do kolen. „Ve druhém poločase jsme jen kontrolovali vybudovaný náskok, který se podařilo i přes časté střídání ještě navýšit,“ pochvaloval si Opršal.

BK Krnov U15 - TJ MEZ Mohelnice 75:49 (14:16, 36:24, 58:37)
BK Krnov:
Durišík Jiří 22b. (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 2), Siegfried Jiří 14b. (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Gazdík Adam 10b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 9b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Klíma Richard 9b. (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 0), Chudoba Miroslav 7b. (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 0), Ticháček Tomáš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kortiš Vojtěch 0b. (fauly: 0), Mezírka Mikuláš 0b. (fauly: 0), Vidlička Vojtěch 0b. (fauly: 0), Krupinský Jaroslav 0b. (fauly: 0)