Bohužel už před odjezdem stálo vše proti Krnovu. „Začalo to už tím, že na zápas odjeli hlavně junioři, když staří mazáci nemohli z nejrůznějších důvodů jet," povídal trenér Petr Opršal a pokračoval: „Rutinéry zastupovali jen Jano Matiaško s Kubou Gazdíkem a rozehrávač Adam Rumian, který už přes své mládí patří mezi základní kameny naší hry. Tohle trio doplnili do základní sestavy Vidlička se Zápalkou. A nutno říct, že se jim velmi dařilo," doplnil.

První čtvrtina byla plně pod krnovskou kontrolou, když bodově řádil Adam Vidlička. „Bohužel po vystřídání se naše hra úplně rozpadla. Mladíci nezachytili nástup domácích a nechali si dát několik trojek. To soupeře nastartovalo a my jsme měli málo zkušeností na to, abychom s tím něco udělali," podotkl Opršal.

Třetí desetiminutovka byla vyrovnaná. „Mohli jsme soupeře bodově dotáhnout, abychom ho trochu vyvedli z konceptu. To se však nepodařilo přes všechnu snahu našich hráčů," popisoval Petr Opršal. Poslední čtvrtina pohřbila veškeré krnovské naděje. Hostům se nedařilo prakticky nic.

„Hra byla z naší strany opět velmi špatná a tak jsme zápas nakonec vysoko prohráli. Škoda," litoval krnovský kouč a dodával: „Stačil by nám jeden zkušený hráč na to, aby se naše hra srovnala a vedla ke kýženému efektu. Ale takto můžeme jen poděkovat mladíkům, že se snaží náš basket držet stále naživu. A to už skoro sedmdesát let," uzavřel trenér.

BK Frýdek-Místek - BK Krnov 79:55 (14:20, 40:30, 59:49)
BK Krnov (sestava body): Vidlička 17, Rumian 9, Zápalka 7, Matiaško 6, Gazdík 6, Chudoba 4, Filip 2, Krupinský 2, Dratnal. Trenér: Petr Opršal