Po dvou porážkách od Karviné si potřebovali krnovští minižáci trochu napravit pověst a měli k tomu dobrou příležitost. Do Krnova přijel totiž nejslabší, ale zároveň i nejmladší tým oblastního přeboru Snakes Ostrava.

„Chybělo nám sice pět hráčů, ale naopak se někteří vrátili po nemoci. Nastoupili jsme tak s patnácti hráči včetně benjamínka Berťi Paličky, pro něhož to byl první mistrovský zápas v životě,“ povídal před utkáním trenér Jan Kovařík.

Zkušený trenér viděl v krnovské hře pozitiva, ale i nedostatky: „V obou zápasech se nám celkem dařilo v obraně, ale opět jsme se předháněli v zahazování vyložených střeleckých šancí. Těch jsme měli nepočítaně, přesto jsme dali hodně bodů,“ komentoval Kovařík.

Věděl však, že v utkáních se silnějšími soupeři by se to nemuselo týmu vyplatit. „Dobré bylo, že koš dali i hráči, kteří se dosud v zápasech netrefili. Bude to pro ně motivací pro další tréninky a zápasy. Ovšem je třeba přiznat, že kdybychom neměli na soupisce starší hráče, měli bychom i s tímto soupeřem velké problémy. Proto se nesmíme spoléhat jen na ně, ale musíme hrát všichni a všichni chceme dát koš či ubránit svého hráče,“ rozebíral kouč Krnova.

BK Krnov - SNAKES Ostrava „A“ 89:10 (15:1, 37:2, 69:2)
BK Krnov - SNAKES Ostrava „A“ 92:20 (20:2, 35:9, 66:15)