Krnov se držel jen tři čtvrtiny

V prvním utkání podali krnovští minižáci poměrně dobrý výkon. S domácími se ale drželi jen tři čtvrtiny zápasu, když po první části dokonce vedli. „Na hráčích se projevila dlouhá herní přestávka, protože nám odpadly zápasy s týmem Příbora a naposledy jsme hráli 17. prosince loňského roku,“ postěžoval si krnovský trenér Jan Kovařík a pokračoval:

„Navíc nejelo několik marodů, kteří by týmu určitě pomohli. Ale nemůžeme se na nic vymlouvat. Domácí byli lepší v útočné činnosti, my jsme naopak velmi špatně bránili. Přesto jsme dlouho drželi vyrovnaný stav. Ale druhá pětka neudržela nastolené tempo, nedala některé slušné šance a hlavně nedokázala ubránit jednoho vysokého pivota domácích, který zápas rozhodl,“ zhodnotil utkání kouč Krnova.

TJ Sokol Karviná - BK Krnov 49:30 (8:10, 22:17, 34:28)

Špatný začátek, špatný konec

Bohužel odvetný duel se Krnovákům vůbec nepovedl. Do utkání vstoupili ve velkém útlumu a to se hned projevilo na skóre. „I když jsme trochu pozměnili sestavu, nepomohlo to. Po prvních bodech soupeře jsme svěsili hlavu a přestali bojovat. Nepomohl ani oddechový čas, ani střídání. Prostě na hráče padla deka a nebyli schopni vydriblovat na soupeřovu polovinu, přihrát si nebo zakončit,“ snažil se vysvětlit výpadek Jan Kovařík.

První čtvrtinu prohráli Krnovští hrozivým skóre 1:18. „Bylo to ale zcela zasloužené, protože jsme byli naprosto odevzdaným soupeřem,“ hodnotil objektivně krnovský trenér. Po první půli svítil na ukazateli stav 31:4 pro domácí, když ve druhé čtvrtině se hostům podařilo proměnit jen jeden koš ze hry a jednu šestku.

„To se nám stalo naposledy v prvním mistrovském utkání v Příboře,“ komentoval Kovařík a dodával: „Po poločasové domluvě v šatně jsme se sice zlepšili a postupně umazávali náskok soupeře, ale i tak náš výkon nebyl zcela podle možností jednotlivých hráčů. Je to poučení pro další zápasy jak pro hráče, tak i pro trenéry. Snad se to zlepší v dalších zápasech,“ uzavřel kouč krnovských basketbalových minižáků Jan Kovařík.

TJ Sokol Karviná - BK Krnov 47:22 (18:1, 31:4, 37:18)