„Prostředí tělocvičny ostravského Snakesu dobře známe, protože jsme tam už odehráli dostatek zápasů. Takže domácí prostředí nebylo pro soupeře až takovou výhodou. Navíc změny v sestavě, kdy nejlepší hráči Snakesu byli soustředěni do jednoho týmu, nám ještě více prospěly,“ povídal trenér minižáků BK Krnov Jan Kovaříka a pokračoval: „I když, ani my jsme nebyli úplně kompletní. K několika marodům přibyli další, kteří se nedostavili na sobotní sraz. A tak jsme cestovali pouze ve dvanácti hráčích, což bylo v této sezóně asi nejméně. Ale o to více si hráči zahráli, přičemž nasbírali cenné herní minuty a zkušenosti.“

Prohraná první čtvrtina, pak už pohoda

V prvním zápase se nejprve nedařilo první pětici Krnova. Hráči se nějak nemohli srovnat v útoku, obrana byla ale naopak velice dobrá. Ovšem hraje se na vstřelené koše a domácí jich dali o trochu více. „Ale všechno napravila druhá pětka, která sice nastoupila bez některých svých stabilních hráčů, ale o to více se šance chopili ostatní. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli 9:0 a položili tak základ k, pro nás, překvapivé výhře,“ usmíval se Kovařík. První pětice už pak rozdíl skóre udržela a nakonec Krnovští soupeře v poslední části úplně přejeli.

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 15:32 (7:5, 7:14, 13:20)

Po rychlém vedení přišly chyby

Druhý zápas se vyvíjel podobně. Mladí krnovští basketbalisté dokázali protrhnout střelecké trápení první pětice a ujali se vedení. To umocnila i druhá pětka. Poločasový výsledek 6:21 byl tedy pro Krnov nadějný.

Ještě v prvních třech minutách třetí čtvrtiny navýšili Krnováci na 6:27, ale pak se podařilo domácím několikrát snadno skórovat. „Bylo to hlavně po našich chybách v rozehrávce. Najednou soupeř ožil, začal více presovat naše rozehrávající hráče a ti nedokázali přejít na druhou polovinu hřiště,“ našel důvody zmrtvýchvstání Ostravy Kovařík. Naštěstí se Krnov trochu vzchopil a konečně protrhl bodovou šňůru protivníka. Stav 16:30 byl vzhledem k lepší druhé pětce nadějný. Bohužel ani ta se nedokázala pořádně trefit na koš. „Spoustu nájezdů jsme nedali, zahodili i šestky. Ale obrana byla tentokrát lepší než útok, a proto jsme pro nás příznivý výsledek udrželi,“ uvedl kouč a dodal: „Je to poučením pro nás pro příště. Celkem jasně vedeme, máme hrát s rozumem a v klidu si pohlídat náskok, ale necháme se vyprovokovat publikem, či protihráči a nehrajeme to, co máme,“ uzavřel Jan Kovařík.

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 21:36 (3:9, 6:21, 16:30)

(jk, hab)