Domácí byli v obou zápasech jasným favoritem, patří jim v soutěži třetí příčka, a potvrzovali to i na palubovce. „Kluci byli hlavně vyjevení z rozlehlosti a velikosti opavské víceúčelové haly. Chyběly nám některé opory, a tak jsme museli poskládat tým dle možností,“ povídal na úvod trenér Krnova Jan Kovařík.

Dobrá začátek, slušný zápas

Úvod prvního duelu se Krnovským docela vydařil. V prvních minutách dokázali se soupeřem držet krok, ale od stavu 12:8, kdy vystřídali hráče základní pětice, nedali ani bod. Druhá pětka držela odstup od soupeře, ale po přestávce Opavští opět proti první pětici Krnováků získali další náskok. „Tady byla absence hráčů dost znát. Ale nakonec jsme podali celkem slušný výkon, rozhodně lepší než proti ostravskému Snakesu C. Domácí byli technicky vyspělejší a hlavně proměňovali své střelecké šance mnohem lépe než my. A to rozhodlo,“ zhodnotil první vystoupení svých svěřenců Kovařík.

BK Opava - BK Krnov 63:26 (21:8, 33:16, 51:24)

Zranění zhatilo neděje

Do druhého střetnutí změnili krnovští trenéři složení svých pětic. Bohužel už ve druhé minutě se jim zranil jeden z klíčových hráčů. To hosty trochu položilo a dávali protivníkovi příliš mnoho prostoru, ten jej pohodlně využíval. Výsledek po první čtvrtině 21:6 pro Opavu byl ještě milosrdný.

„Naději nám vykřesala druhá pětka, která svého soupeře přehrála díky zlepšenému výkonu našeho kapitána. Snížili jsme tak náskok na přijatelný rozdíl 9 bodů,“ chválil tým kouč Krnova. Ale pak se situace bohužel opakovala. První pětka nedokázala zastavit nápor soupeře a jen čtyři body v poslední minutě zlepšily hostům náladu. „Po vystřídání jsme dali do hry více bojovnosti, trochu jsme se zlepšili a snížili jsme na rozdíl čtrnácti bodů. Ale po pěti faulech musel odstoupit náš nejlepší hráč a bylo po zápase. Kluci se sice snažili, ovšem závěr jsme nezvládli. Škoda, mohli jsme soupeře více potrápit,“ komentoval utkání Jan Kovařík.

BK Opava - BK Krnov 55:34 (21:6, 27:18, 44:24) (jk, hab)