Basketbalové kadety BK Krnov čekaly dva veledůležité zápasy, aby se více odpoutali od posledního místa oblastního přeboru. K nim cestovali na palubovku ostravských Snakes.

Kadeti to nemají v letošním ročníku jednoduché, protože nastupují v jedné soutěži společně s juniorskými týmy, které jsou urostlejší a herně vyzrálejší. „Teď jsme neměli k dispozici naši největší oporu Vojtu Kortiše, který hrál ligu za Opavu v Trutnově. Ale kluci už jsou lépe sehraní a na hru bez lídra si docela zvykli," říkal trenér Krnova Petr Opršal.

Krnovští nezačali dobře, když kupili faul za faulem. Naštěstí domácí z deseti trestných hodů dokázali proměnit jen jediný. Utkání bylo ale vyrovnané až do poslední čtvrtiny. „Tam se nám podařilo díky zónové obraně získat spoustu míčů a mohli přecházet do útoku. „A protože jsme začali proměňovat šance, získali jsme konečné vysoké vedení," povídal kouč.

BK Snakes Ostrava - BK Krnov U17 31:47 (4:8, 11:12, 21:21)
Krnov (sestava a body): Petr Pospíšil 18, Daniel Choma 11, Jan Janalík 4, Richard Čepek 4, Michal Suchánek 4, Ivo Santarius 4, Daniel Eckl 2, Jan Kopecký. Trenér: Petr Opršal

Pokud bylo první měření sil vyrovnané tři čtvrtiny zápasu, tak o osudu odvety rozhodly až úplně poslední minuty. V poločase si Krnov držel čtyřbodové vedení. „Když pak dal Richard Čepek dvě trojky, už jsme si mysleli, že to bude mít klidný průběh, ale koncovka byla ještě zajímavá," uváděl krnovský trenér Petr Opršal.

Na domácí snížení reagoval trojkovým hodem Choma a pak přidal další dva body Santarius. „Ale domácí nás rychle doháněli. Tečku za utkáním udělal Petr Pospíšil. Zvýšil na rozdíl čtyř bodů a Ostrava už s tím nemohla nic udělat," hodnotil závěr duelu Opršal.

Krnov tak získal na svého protivníka šestibodový náskok v tabulce.

BK Snakes Ostrava - BK Krnov U17 40:44 (6:7, 17:21, 30:36)
Krnov (sestava a body): Petr Pospíšil 12, Daniel Choma 10, Richard Čepek 10, Jan Kopecký 4, Michal Suchánek 3, Ivo Santarius 3, Jan Janalík 2, Daniel Eckl. Trenér: Petr Opršal