Basketbaloví kadeti BK Krnov, tedy hráči do sedmnácti let, zatím v letošní sezoně oblastního přeboru válí. Kromě zbytečné prohry ve Valašském Meziříčí vyhráli všech zbývajících pět duelů a drží se na druhém místě tabulky soutěže o jediný bod za ostravskými Snakes.

Ideální sestava a novic Ticháček

V posledních dvou utkáních přivítali Krnováci na své palubovce celek Hlučína, tomu patří naopak předposlední, osmé místo v oblastním přeboru. A na hřišti to bylo znát. Krnovští se oproti předchozím utkáním představili v téměř ideální sestavě. Trenéru Opršalovi scházeli pouze Kiculis, Durišík a Zápalka. Naopak se poprvé před domácími příznivci představil Lukáš Ticháček.

„Lukáš má vysokou postavu, to našemu týmu chybělo, právě proto bude pro mužstvo velkým přínosem v bojích pod oběma koši,“ představil novou tvář asistent trenéra Jan Kovařík.

Krnov šel od úvodu za úspěchem

Krnovští mladíci od počátku nenechávali nic náhodě. Už v první čtvrtině si vybudovali solidní náskok, první část vyhráli 20:6, když se prosadili především opory týmu Rumian, Vidlička, Stanovský a Vaščák. „Ve druhé čtvrtině sice kluci nedokázali vystupňovat tempo a povolili hostům několik laciných košů, ale přesto jsme navýšili náskok už na dvacet bodů,“ komentoval další průběh střetnutí Kovařík.

Hostující Hlučín se držel ještě i v předposlední části hry, ale v závěru zcela odpadl. Domácí za poslední čvrtinu nastříleli dokonce třicet bodů, hlavně z rychlých protiútoků, a s přehledem hlučínské mužstvo porazili 84:32.

BK Krnov U17 - TJ Hlučín 84:32 (20:6, 38:18, 54:27)
Body: Stanovský 20, Vaščák 17, Kukla 13, Rumian 10, Vidlička 9, Filip 8, Ticháček 5, Chudoba 2

Z odvety si Hlučín odvezl stovku

Také odvetné utkání proti stejnému soupeři se odehrálo zcela podle krnovských not. Hostům se sice podařilo vstřelit úvodní koš zápasu, ale pak se celek Hlučína nebyl dlouhé minuty schopen prosadit. Domácí basketbalisté se tlačili do útoku a do zakončení, ale i když stále navyšovali náskok, přesto spoustu dalších příležitostí zahodili.

„Naše střelecká nemohoucnost dávala soupeři šanci na velice slušný výsledek,“ povídal asistent. Přesto domácí tým vyhrál první půli 42:13. Ovšem po přestávce vyběhl na palubovku krnovský celek jako politý živou vodou. Na koš Hlučína se valil jeden útok za druhým, které zakončovali především střelci Stanovský s Kuklou.

„Hosté měli brzy velké množství faulů, neměli za hráče adekvátní náhradu a tak nám usnadnili cestu za úspěchem. Posledních pět minut to byla hra na jeden koš, tento úsek jsme vyhráli 26:3. Po zcela zbytečné porážce ve Valašském Meziříčí si tak hráči značně vylepšili sebevědomí,“ vyprávěl o koncovce utkání asistent trenéra Jan Kovařík.

BK Krnov U17 - TJ Hlučín 107:28 (20:3, 42:13, 71:24)
Body: Kukla 24, Filip 15, Vaščák 11, Rumian 10, Ticháček 10, Vidlička 8, Siegfried 2, Jouza 1