Pokud chtěly juniorky Slavoje Bruntál bojovat o ligový titul v základní části, tak musely v sobotním zápase s domácím favoritem z Kroměříže předvést výborný výkon. I porážka maximálně o 13 bodů by jim dávala naději hrát v neděli o celkové prvenství na dálku s SK UP Olomouc. Hanačky však nakonec měly úkol jednodušší. Soupeřky z Kolína jim na utkání nepřijely.

Rozhodl výborný druhý poločas

Do utkání vstoupil Slavoj nejhorším možným způsobem. Děravá obrana, mnoho ztrát míčů, nepřesná střelba. Na druhé straně domácí tým dokázal hrát rychle, přesně útočit a ucpat prostor před vlastním košem. Nebylo divu, že domácí basketbalistky vedly rychle 9:0 a pro Slavoj to vypadalo na pořádný debakl.

V následujícím oddechovém čase se musela bruntálská děvčata uklidnit. Hra se v dalším průběhu vyrovnala a soupeř svůj náskok již nezvýšil.

Úvod druhé části kopíroval začátek zápasu. Soustředěná hra na straně domácích, nepřesnost a chaos na straně hostů. V bruntálské hře chyběla přesnost, odvaha a bojovnost. Hosté se ale nevzdávali a i za nepříznivého stavu bojovali. Po oddechovém čase se na hřiště vrátilo zcela vyměněné družstvo.

Hosté získávali navrch a dokázali eliminovat výškovou převahu domácích. Zlepšeným pohybem a zpřesněním střelby se Slavoji podařilo do poločasu snížit náskok soupeřek.

Po přestávce pokračoval bruntálský tým v předpoločasovém výkonu. Hosté bojovali o každý míč. Rychlá hra přinášela bodový úspěch. Hostům se dařilo i v obraně a domácí hráčky se neprosazovaly. Kroměříž znervózněla a basketbalistky Slavoje dotahovaly náskok soupeřek.

Před závěrečnou části hledali hosté poslední zbytky sil. Soupeřky působily unaveně a Slavoj toho dokázal využít. Po několika útočných akcích si vypracoval pětibodové vedení, které udržel až do poslední minuty. V dramatickém závěru již bruntálský tým vedení udržel a získal důležité vítězství.

TJ Slavia Kroměříž - TJ Slavoj Bruntál 64:66 (21:12, 19:18, 11:16, 13:20)
Slavoj Bruntál: Kateřina Jedličková 24, Monika Pečová 16, Sandra Barnetová 8, Eva Svobodová 7, Markéta Pečová 4, Martina Pečová 4, Marie Dančiová 3, Aneta Hollerová

Na Slavoj dolehla únava

Do poslední utkání základní části vstoupily hráčky Slavoje nervózně a projevovalo se to i v celém v zápase.

Družstvu hostů chyběl pohyb a dynamika. Domácí tým se dostal rychle do mírného vedení. Bruntálská děvčata si nechala vnutit hru soupeřek a začala se s nimi honit od koše ke koši. Rozdíl byl v tom, že kyjovský tým své šance proměňoval, ale Slavoji se střelecky nedařilo. Poločasové vedení domácího týmu o pět bodů tak bylo ještě přijatelné.

Vstup do druhého poločasu se hostujícím hráčkám podařil. Obrana Slavoje začala hrát důsledně a podkošové hráčky si hlídaly svůj vymezený prostor. Několik vydařených útočných akcí pomohlo Slavoji snížit náskok soupeřek a následně se dostat do vedení 45:44.

Od tohoto okamžiku jakoby se bruntálský tým zalekl své výhry. Do hry hostů se vmísil zmatek v obraně a nepřesnost. Do konce čtvrtiny si tak domácí pohodlně vzali zpět svůj náskok. V závěrečné čtvrtině již bylo na hřišti jen jedno družstvo. Bruntálskému týmu chyběla pohoda a kupil chyby. Domácí tak dotáhli zápas k vítěznému konci, ale děvčata Slavoje se za závěrečné ligové vystoupení a hlavně postup z druhého místa do play off rozhodně nemusí stydět.

TJ Jiskra Kyjov - TJ Slavoj Bruntál 92:65 (20:16, 22:17, 25:21, 25:11)
Slavoj Bruntál: Sandra Barnetová 24, Kateřina Jedličková 19, Monika Pečová 11, Marie Dančiová 6, Martina Pečová 5, Aneta Hollerová, Markéta Pečová, Eva Svobodová

„V sobotu proti Kroměříži měla děvčata trošku více štěstíčka, ale zápas nevzdala a zaslouženě vyhrála. Ve výkonu v nedělním utkání se projevilo mnoho faktorů, které nám ovlivnily výkon. Byla to mimo jiné jak nezkušenost z takových zápasů, tak hlavně i nervozita a v závěru utkání asi i únava. Většina dívek hrála během osmačtyřiceti hodin již pátý zápas, když v pátek úspěšně reprezentovala školu v krajském kole středních škol. Na tým jsem hodně pyšný.

Konečné druhé místo v ligové soutěži juniorek je nečekané, ale zasloužené. Jdeme bojovat dál. Příští týden nás čekají první zápasy play-off. Na domácím hřišti přivítáme tým z Jablonce a všechny příznivce basketbalu zveme," řekl po utkáních na palubovkách Kroměříže a Kyjova kouč Slavoje Dalimil Morys.