„Bylo to pro nás hodně náročné, protože na naše kluky čekaly čtyři zápasy se soupeři z tradičních basketbalových center z Prostějova, Kroměříže a domácí Olomouce," povídal trenér mladých krnovských basketbalistů Jan Kovařík a pokračoval:

„A náročné to bylo také kvůli tomu, že jsme dali dohromady jen jedenáct hráčů. Některé opory, jako například Sikora, nemohly nastoupit kvůli nemocem a zraněním."

Utkání se hrála na čtyři čtvrtiny a po osmi minutách hrubého času. „Velké vedro v hale bralo hráčům spoustu sil, ale naši se s tím vyrovnali se ctí," usmíval se Jan Kovařík. Krnovští přijeli do Olomouce s cílem si dobře zahrát proti kvalitním protivníkům, nekladli si ani žádné cíle.

„Vůbec jsme nečekali, že můžeme dosáhnout nějakého dobrého výsledku, protože některé celky už hrály v letošním roce soutěž. Naopak my jsme měli za sebou pouze měření sil s UP Olomouc a Bruntálem," odhadoval sílu svého týmu a protivníků krnovský kouč a dodával: „Navíc jsme měli v týmu i úplné nováčky bez jediného zápasu."

Mladíci z Krnova se ale papírovým předpokladům vzepřeli a předváděli vynikající výkony. „Všichni kluci odvedli na hřišti maximum. Měli jsme výborné úseky podpořené proměněnými střelami. Samozřejmě pořád je co zlepšovat. Třeba nám nevyšlo pár jednoduchých dvojtaktů, což nás možná připravilo i o lepší výsledek. I když o ten ani trochu nešlo," vykládal Kovařík.

Krnováci nejprve prohráli s pozdějším vítězem BCM Olomouc. Pak porazili Kroměříž, prohráli s UP Olomouc a nakonec porazili s vypětím všech sil Prostějov. Skončili na výborném druhém místě díky minitabulce vzájemných zápasů s UP Olomouc a Prostějovem, které se porazily navzájem.

„Přijeli jsme si ověřit, jak vypadá naše hra v porovnání s ostatními, když trénujeme společně jen jedenkrát týdně. Je to hodně málo a ukázalo se to hlavně ve spolupráci jednotlivých pětic. Málo si přihráváme a jsme příliš individualističtí, špatně bráníme náš koš a zaostáváme v dovednostních činnostech. Tady máme ještě velké rezervy," doplnil Jan Kovařík.

Výsledky KrnovaBK Krnov - BCM Olomouc 21:29
BK Krnov - Slavia Kroměříž 31:25
BK Krnov - SK UP Olomouc mix 14:21
BK Krnov - Orli Prostějov 39:19