V hale sportovního gymnázia v Ostravě-Zábřehu nastoupily svěřenkyně Dalimila Moryse z Bruntálu proti domácí rezervě SBŠ velmi dobře. Hostující hráčky v první čtvrtině svého soupeře přehrávaly pohybem, kombinačně a byly úspěšnější i při doskocích pod oběma koši. Aktivní způsob hry zajistil bruntálskému týmu slibný náskok, který do konce úvodní části narostl až na rozdíl osmnácti bodů.

Od druhé čtvrtiny utkání se hra začala vyrovnávat a na domácích hráčkách byla znát velká snaha. Hostující ale dobrou, taktickou hrou držely bodový náskok. Ostravské hráčky zrychlily pohyb na palubovce a zpřesnily střelbu. Hráčky Bruntálu dokázaly odpovídat stejnou mincí a v polovině zápasu držely nadějný devítibodový náskok.

Ve třetí části se více prosazoval domácí kolektiv, který začal stahovat náskok soupeře. Oba celky se tlačily pod koše a do střelby. Lépe to vycházelo domácím basketbalistkám, které před závěrečnou čtvrtinou ztrácely na bruntálský celek pouhé tři body, a utkání bylo otevřené.

V poslední části se hrál oboustranně vyrovnaný basketbal. Domácí hráčky bojovaly a chtěly výsledek utkání evidentně otočit. Bruntálský celek vzhledem k vývoji utkání naopak nechtěl vítězství ztratit. Bojovalo se do posledních vteřin a po skončení se mohly z jednobodového vítězství radovat přece jen basketbalistky SK Bruntál, které se vrátily na druhou příčku v tabulce přeboru severní Moravy právě za ostravského soupeře.

SBŠ Ostrava B – SK Bruntál 80:81 (15:27, 19:16, 28:22, 18:16)
Body Bruntálu: Kateřina Jedličková 31, Michaela Šandová 18, Sandra Barnetová 14, Martina Pečová 6, Monika Pečová 6, Kateřina Stránská 3, Eva Svobodová 2, Monika Macháňová 1, Aneta Hollerová

Dalším utkáním v soutěži přeboru severní Moravy pokračují basketbalistky SK Bruntál v sobotu 16. listopadu na palubovce Příboru.