Po dvou prohrách Kralupech, kde kvůli zranění kotníku nemohla hrát klíčová hráčka Jana Hradilová, se Krnovanky v sobotu představily na domácí palubovce. Po vyrovnaném průběhu Středočeškám podlehly, ale smutné rozhodně nejsou.

„Chtěly jsme v sobotu vyhrát, abychom se před vlastními fanoušky představily ještě v neděli a poděkovaly jim tak za podporu během celé sezony,“ povídala trenérka Krnova Ivana Hlaváčková.

Pomohla uzdravená Hradilová

Kralupy pravidelně točily dvě pětice hráček, ale domácí basketbalistky s favoritem překvapivě držely krok. „Bylo to docela vyrovnané utkání. Soupeřky nám vždycky trochu utekly, ale my jsme je dotáhly. Nejlepší byla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhrály a dotáhly se na jeden bod,“ popisovala třetí duel čtvrtfinále Hlaváčková.

Důležitým faktorem byl start vyléčené Hradilové. „Bylo to hodně znát. Jana přece jen dá naší hře řád a táhne i střelecky. Bylo obdivuhodné, jak po docela těžkém zranění zahrála,“ chválila svou nejzkušenější hráčku trenérka a pokračovala: „Nějakých pět, šest minut jí trvalo, než se dostala do tempa, dala trochu méně bodů, sedmnáct, ale byla neuvěřitelně platná. Dokázala ostatní holky strhnout,“ doplnila Hlaváčková.

Když se Krnovanky dostaly Kralupům na dostřel, přestala hostující trenérka točit kompletní pětice a nechala hrát svou úplně nejsilnější sestavu. „Asi dostala trochu strach, že by se jim nemuselo podařit vyhrát. Ale pak nám utekly na osm bodů a my už jsme neměly síly na zvrat,“ uvedla šéfka domácí střídačky a dodávala: „Hrál se dobrý basket, soupeř byl o něco lepší a tak zvítězil.“

Se sezonou panuje spokojenost

Celkově mohou mít v Lokomotivě z uplynulé sezony radost. První liga se udržela, navíc tým hrál i ve vyřazovacích bojích, což bylo tak trochu nad plán. „Jsme moc spokojené. Cíl, což bylo udržení soutěže, se povedl. I pro nás byl konečný výsledek našeho týmu překvapením. Nemyslela jsem si, že budeme schopné odehrát celou sezonu s tak úzkým kádrem na takové úrovni,“ usmívala se Ivana Hlaváčková.

Krnovu hodně pomohla spolupráce s Olomoucí. „Půjčovali nám tři mladé holky, které nám hodně pomohly. A věřím, že i pro ně to bylo přínosem. Doufám, že i v příští sezoně bude spolupráce zdárně pokračovat,“ libovala si trenérka Lokomotivy.

V následující sezoně by mělo dojít k rozšíření krnovského kádru. „Doufám, že starší holky ještě vydrží. Navíc by se měly zapojit i hráčky, co teď hrají za dorostenky, tedy naše odchovankyně. A to bychom pak mohly hrát v 1. lize ještě výš,“ uzavřela Hlaváčová.

Lokomotiva Krnov - BK Kralupy-junior 60:76 (17:20, 33:40, 52:58)
Krnov: Hradilová 17, Novotná 13, T. Hlaváčková 8, Šandová 8, Matochová 7, Sehnalová 5, Pizurová 2, Malinová, Kubová, Trenérka Ivana Hlaváčková.