Poklidné vítězství nad Příborem

Domácí basketbalistky byly od úvodních minut úspěšnější pod oběma koši a přehrávaly soupeře i v poli. Příbor v první části ještě držel poměrně dobrý výsledek a snažil se domácím vzdorovat v obraně i v útoku. Bruntálské hráčky si po první části vytvořily osmnáctibodový náskok a dobrou pozici pro zbytek utkání.

Ve druhé čtvrtině se převaha domácího týmu ještě zvýraznila. SK Bruntál jasně ovládl hřiště a dominoval v obraně i v útoku. Domácím basketbalistkám se dařila i střelba a trojkové pokusy. Hosté byly v silném útlumu a nenacházely na hru domácích protizbraň. Náskok domácích tak utěšeně narůstal a v polovině utkání se zastavil u třiatřicetibodového rozdílu.

Ve druhé polovině domácí basketbalistky výrazně polevily. Hostujícím hráčkám se podařilo vyrovnat hru a snažily se korigovat hrozivě narůstající skóre. Domácí ztratily pohyb a nehrály již s takovým zaujetím. Třetí čtvrtina tak skončila nerozhodně 11:11.

Velký obrat nenastal ani v poslední části zápasu. Domácí hráčky si byly vědomé, že je rozhodnuto a kontrolovaly vývoj utkání. Hostujícím basketbalistkám docházely síly a SK Bruntál své vedení postupně navyšoval. Po skončení se nakonec urodil vzhledem k vývoji první půle pro Příbor slušný výsledek 80:44 ve prospěch SK Bruntál, který tak udržel vedení v tabulce soutěže.

SK Bruntál - BK Příbor 80:44 (28:10, 51:18, 62:29)
SK Bruntál (sestava a body): Sandra Bernetová 21, Monika Macháňová 4, Martina Pečová 9, Monika Pečová 10, Michaela Šandová 11, Kateřina Stránská 17, Pavla Švajdová 8. Trenér: Dalimil Morys.

Rozhodla první půle

Předposlední utkání letošní základní části basketbalového přeboru severní Moravy sehrály v týdnu hráčky Slavoje Bruntál na palubovce FrýdkuMístku a v průběhu celého utkání byly lepším týmem, což prokázaly i konečným výsledkem.

Na půdu FrýdkuMístku cestovaly basketbalistky Slavoje s cílem zvítězit a od úvodních minut to dávali svému domácímu soupeři najevo. Bruntál ovládl v první čtvrtině hřiště a dominoval nejen v poli, ale i pod oběma koši. Domácí zaostávali ve všech herních činnostech a i v pohybu a tak první čtvrtina skončila vysokým vítězstvím Bruntálu.

Také druhá část pokračovala pod taktovkou hráček SK Bruntál, kterým se dařila kombinace i střelba. Domácí basketbalistky se snažily, ale v polovině utkání prohrávali rozdílem dvaadvaceti bodů. Výborně si vedly hostující basketbalistky i ve třetí části utkání.

Domácí hráčky se snažily zápas zvrátit, ale ty hostující měly vývoj pod svou kontrolou a náskok do konce třetí čtvrtiny ještě navýšily. V závěrečné části rozhodnutého utkání se dohrávalo. Hráčky SK Bruntál předváděly velmi dobrý basketbal a přidávaly další podařené akce a body na své konto.

Domácí FrýdekMístek se snažil a bojoval, ale hladkou porážku neodvrátil. SK Bruntál si kolo před koncem soutěže udržel vedoucí postavení v tabulce přeboru severní Moravy.

BK Frýdek-Místek - SK Bruntál 49:78 (3:23, 22:44, 38:61)
SK Bruntál (sestava a body): Sandra Barnetová 21, Martina Pečová 18, Pavla Švajdová 13, Kateřina Stránská 12, Monika Pečová 12, Michaela Šandová 2, Aneta Hollerová, trenér: Dalimil Morys