SŠB Pardubice - TJ Slavoj Bruntál 53:42 (12:4, 15:16, 12:7, 14:15)

Sobotní utkání na palubovce SŠB Pardubice se mladým basketbalistkám Slavoje Bruntál na celé čáře nepovedlo. Hráčky Slavoje předváděly v celém zápase velmi nevýrazný výkon bez chutí, nasazení a snahy. Hosté chybovali hned od prvních minut utkání a domácí basketbalistky se snadno dostaly do devítibodového náskoku.

Bruntálským hráčkám se nedařila ani střelba a první koš zaznamenaly až v osmé minutě zápasu. Basketbalistky SŠB Pardubice toho využívaly a první čtvrtinu vyhrály poměrem 12:4. Nevýrazný výkon Slavoje pokračoval i ve druhé čtvrtině. Pardubický tým si vytvořil tři minuty před poločasem vysoký náskok 27:10. Důkazem špatné hry bruntálského týmu bylo i to, že nejlepší jeho střelkyně Kateřina Jedličková po mnoha neúspěšných pokusech vstřelila první bod až z trestného hodu ve dvacáté minutě utkání.

Na začátku druhého poločasu se hra hostů přece jen zlepšila. Slavoji se podařilo ještě snížit na rozdíl čtyř bodů. V dalším průběhu ale hostující basketbalistky znovu chybovaly. Několik ztrát míče po krocích a špatné taktické řešení herních situací dostalo na koně znovu domácí celek SŠB Pardubice, který si vybudoval dvouciferný náskok.

Ve zbývajícím průběhu zápasu si již Pardubice pohlídaly vedení a ani se nemusely příliš nadřít. Domácím stačilo využívat chyb v řadách svého soupeře a dotáhnout utkání k poměrně jasnému vítězství.

Body Slavoje: Barnetová Sandra 14, Jedličková Kateřina 10 (2 trojky), Pečová Martina 6, Pečová Monika 6, Pečová Markéta 4, Svobodová Eva 2, Hollerová Aneta, Urbanová Michaela. Trojky: 5:2. Trestné hody: 9/6-19/8. Fauly: 16:15. Rozhodčí: Kejklíček Roman, Zítko Tomáš.

BK Pliska Studánka Pardubice B - TJ Slavoj Bruntál 47:79 (10:12, 14:22, 18:21, 5:24)

S cílem uhrát alespoň jednu výhru, cestoval kolektiv dorostenek Slavoje Bruntál k nedělnímu ligovému zápasu do Pardubic. Po sobotním zklamání čekal v nedělním duelu na Slavoj těžký úkol. Sestavu Studánky posiluje plno pendlujících hráček z extraligy a Bruntalačky si to před utkáním uvědomovaly.

Cílem bruntálských basketbalistek bylo udržet se soupeřem přijatelný stav a pokusit se rozhodnout v závěru. Sobotní trápení nechaly hráčky Slavoje za sebou a od začátku předváděly na hřišti zcela jiný výkon. Slavoj poctivě bránil, dobře kombinoval a dařila se i střelba. Předzápasová dlouhá debata a individuální pohovory padly na úrodnou půdu. Hráčky Bruntálu podávaly velmi dobrý kolektivní výkon. Po vyrovnané první čtvrtině a úvodu čtvrtiny druhé se bruntálskému týmu podařilo soupeři odskočit na desetibodový rozdíl. Na domácích basketbalistkách byla znát z překvapivého vývoje utkání nervozita.

Ve třetí části hry se domácí hráčky snažily o zvrat a využívaly na palubovce zejména extraligové posily. Hostujícím hráčkám se dařilo na inkasované koše odpovídat stejnou mincí a držet důležitý náskok. Hosté se snažili utkání v závěru takticky natahovat a často střídali a využívali všech oddechových časů. Rozhodnutí přišlo v poslední části.

Při vedení bruntálského kolektivu o patnáct bodů musela ze hřiště nejlepší domácí střelkyně a Slavoj pak utkání proti oslabenému domácímu týmu v poklidu dovedl do vítězného konce.

Body Slavoje: Jedličková Kateřina 46 (7 trojek), Barnetová Sandra 14, Hollerová Aneta 4, Urbanová Michaela 4, Pečová Martina 3, Pečová Monika 3, Svobodová Eva 3, Pečová Markéta 2. Trojky: 1:7. Trestné hody: 19/9-28/20. Fauly: 25:19. Rozhodčí: Kejklíček Roman, Zítko Tomáš.

Dalimil Morys (trenér Slavoje Bruntál): „Sobotní porážka nám trochu zkomplikovala cestu soutěží. Věřím, že si děvčata vezmou ponaučení. Může se nedařit střelba, občas se i ty kroky udělají, přihrávky mohou někdy létat nepřesně. Ale první cestou k porážce byla nedisciplinovanost. Na nic je nám výborná střelkyně, když si na hřišti dělá, co chce. K ničemu nám jsou individuální schopnosti, když tým nepracuje společně. Každá si musí uvědomit, že na hřišti není sama.

V neděli jsem byl již na děvčata opět pyšný. Byl to zpět ten tým, který umí bojovat, dřít, spolupracovat, vyhrávat. Každá nechala na hřišti své maximum. Měli jsme před zápasem delší rozhovor. Ten hlavní si ale děvčata udělala sama bez trenérů. A že dobrá týmová práce přinese i pěkné individuální výkony, se ukázalo ve statistikách.“