Narychlo dohodnutá předehrávka dubnového utkání s krnovskou Lokomotivou se odehrála ve sportovní hale v Bruntále před slušně zaplněnými tribunami. V okresním derby přivítal SK Bruntál v letošním roce dobře hrající tým Krnova, který ze šesti utkání prohrál pouze jednou a to na půdě také dosud neporaženého Havířova.

Zápasy mezi SK Bruntál a krnovskou Lokomotivou jsou vždy velice svižně hrané s řadou tvrdých soubojů a rychlými kombinacemi. Děvčata obou týmů se velice dobře znají a nemají se čím překvapit. Krnovské hráčky jsou ve věku juniorek, které úspěšně diriguje zkušená hrající trenérka.

Hned úvodní minuty utkání ukázaly, že to bruntálské hráčky nebudou mít jednoduché. Jejich soupeřky dokázaly hrát v obraně koncentrovaně, dobře přistupovaly ke svým soupeřkám a nedávaly domácím prostor na zakončení.

Ve hře domácích se objevovalo hodně chyb, které znamenaly ztrátu míče a působily nesoustředěně. Po celé utkání se Bruntalačky potýkaly s nepřesností přihrávek a špatným zakončováním. V první části se hrál bojovný basketbal.

Krnovanky srdnatě vzdorovaly a nedávaly domácím nic zadarmo. Basketbalistky SK si až díky úspěšné střelbě za tři body vytvořily v závěru první části dvouciferné vedení. Tento náskok jakoby je do další části zápasu až příliš uklidnil a hlavně v útočné fázi polevily.

Bojovné hráčky Krnova toho využívaly a dokázaly trestat rychlými protiútoky s úspěšným zakončením. Druhá část tak skončila nerozhodným poměrem a hosté byli ve hře. Na začátku dalšího poločasu se bruntálské družstvo vrátilo ke své hře.

Dobrá obrana a rychlý přechod do útoku dostával soupeřky pod tlak. Krnovské basketbalistky dokázaly odpovídat a hra měla poměrně vyrovnaný průběh. Domácím se i vinou špatného zakončování nepodařilo vedení výrazněji navýšit.

V poslední čtvrtině o sobě hned v úvodu dávaly vědět krnovské soupeřky. Zlepšeným pohybem a úspěšnou střelbou se dokázaly prosazovat a snižovat vedení bruntálského kolektivu. Pomáhaly jim k tomu i chyby ve hře bruntálských hráček.

V závěru pak stejně, jako v předchozích částech rozhodly úspěšné tříbodové pokusy hráček SK Bruntál, který si připsal vítězství a udržel nejen vedení, ale i stoprocentní úspěšnost v letošním ročníku soutěže.

„Nekoncentrovanost a občas až lehkovážnost dávalo soupeřkám nezvykle mnoho jednoduchých zisků míče. K tomu můžeme přidat neproměňování lehkých střeleckých příležitostí. Toto utkání můžeme zařadit mezi ty nejméně povedené," řekl ke hře kouč Bruntálu Dalimil Morys.

SK Bruntál - TJ Lokomotiva Krnov 68:44 (20:8, 16:16, 14:8, 18:12)
SK Bruntál (sestava a body): Michaela Šandová 20, Kateřina Jedličková 14, Sandra Barnetová 13, Monika Pečová 6, Kateřina Stránská 6, Nikol Barnetová 4, Martina Pečová 3, Kateřina Raabová 2, Pavla Švajdová