Slavoj nastoupil na palubovce Frýdku-Místku bez dvou hráček základní sestavy a tým jakoby tato skutečnost negativně poznamenala. Do zápasu bruntálské hráčky vstoupily zakřiknutě, bez jiskry a bojovnosti. Pořádně nesoustředily a hra se jim vůbec nedařila. Nevycházela kombinace, přihrávky a ani střelba.

Domácí také nehráli nijak oslnivě, ale využívali chyb ve hře Slavoje. Utkání slabé úrovně narušovala vadná časomíra, která činila v průběhu utkání velké potíže. Slavoj si přesto udržoval vedení a první čtvrtinu vyhrál pětibodovým rozdílem. Ve druhé čtvrtině pokračoval hostující tým v nevýrazném výkonu a domácí basketbalistky náskok soupeřek stáhly. Utkání dále narušovala časomíra, na což nereagovali ani rozhodčí, kteří hráčkám Slavoje v celém utkání rozhodně nekloněni nebyli.

Ve druhém polovině utkání pokračoval vyrovnaný průběh. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a Slavoj ještě tři minuty před koncem utkání vedl rozdílem pěti bodů. V závěrečných minutách bruntálské hráčky slibný náskok ztratily. V momentě, kdy domácí vstřelili rozhodující koš, tak ženské duo rozhodčích raději za nefunkční časomíry zápas rychle ukončilo.

BK Frýdek-Místek – TJ Slavoj Bruntál 55:53 (4:9, 15:12, 22:19, 14:13)

Body: Jedličková Kateřina 23, Pečová Monika 17, Barnetová Sandra 9, Mausová Kateřina 2, Pečová Martina 2, Hollerová Aneta, Jančarová Lucie, Pečová Markéta, Svobodová Eva, Štollerová Radka, Vávrová Michaela, trojky: 2:2, trestné hody: 14/5 - 36/11, fauly: 30:15, rozhodčí: Herjecká, Sanetříková.

Nedělní zápas na palubovce silného Havířova již byl ze strany mladých basketbalistek Slavoje Bruntál mnohem povedenější. Do sestavy se vrátily obě scházející hráčky a na výkonu Slavoje to bylo od začátku cítit. Děvčata se od počátku zápasu plně soustředila na hru a byla si vědoma důležitosti zápasu. Hostující hráčky zlepšily práci v obraně i v útoku.

Domácí tým byl ale připraven vrátit Slavoji porážku z jarní kvalifikace o dorosteneckou ligu a hrál velmi důsledně. Hned od prvních minut utkání se Havířov snažil tvrdou hrou pod koši využívat svých vysokých hráček. Na basketbalistkách Slavoje bylo znát velké odhodlání, které jim ale svazovalo ruce. Hostům scházela odvaha k řešení herních situací jedna na jednu a také pohyb po palubovce nebyl ideální. Domácí háčky se tak dostaly postupně do vedení až o pět bodů.

V polovině první čtvrtiny si vzala havířovská lavička oddechový čas. Ten ale pomohl hlavně hostům. Hráčky Slavoje se uklidnily a začaly soupeře přehrávat. To přineslo Slavoji obrat v utkání a po třech minutách se mu podařilo dostat se do vedení. Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala. Oba týmy se až do pětadvacáté minuty zápasu přetahovaly o vedení a ani jednomu se nedařilo odskočit na větší rozdíl.

Od poloviny třetí části hry začínal mít navrch opět Slavoj. Pomalu se začala projevovat snaha hostujících hráček o vyfaulování vysokých podkošových soupeřek, které postupně opouštěly palubovku pro pět osobních chyb. Slavoji se v závěru začalo dařit v útoku i obraně.
Závěr zápasu již měly hostující basketbalistky pod kontrolou a zaslouženě jej dotáhly k vítěznému konci.

StartHavířov – TJ Slavoj Bruntál 55:68 (14:15, 14:12, 12:17, 15:24)

Body: Jedličková Kateřina 29, Barnetová Sandra 10, Urbanová Michaela 10, Ďuricová Kateřina 4, Pečová Markéta 4, Pečová Martina 4, Pečová Monika 3, Hollerová Aneta 2, Svobodová Eva 2, Mausová Kateřina, Štollerová Radka, trojky: 0:1, trestné hody: 22/13 - 30/17, fauly: 29:26, rozhodčí: Dvorský P. a Konvička J. (st)