Tabulka 1. ligy byla neuvěřitelně vyrovnaná. Krnovanky nasbíraly celkem 31 bodů, stejně jako sedmý Sokol Pečky a devátá Aritma Praha. Právě se Sokolem Pečky sehrály krnovské basketbalistky velice dramatické poslední střetnutí základní části. Poté, co se jim hned v úvodní čtvrtině zranila Hradilová, nikdo Lokomotivě nevěřil. Její hráčky však zabojovaly a nakonec zvítězily o jediný bod. Tím se dostaly na osmou pozici.

O tomto víkendu jede krnovský tým na palubovku prvního celku BK Kralupy-junior, kde v sobotu a v neděli odehraje první dva duely série, která se hraje na tři vítězné zápasy. S největší pravděpodobností však Krnovanky nebudou kompletní. Zranění kotníku klíčové hráčky Jany Hradilové se ukázalo jako vážnější. A tak, minimálně pro dva úvodní zápasy v Kralupech, bude tato, ligovými boji protřelá, nejlepší střelkyně Krnova chybět. „Je to škoda, když už jsme si play-off vybojovaly, chtěly jsme ho odehrát v nejlepší sestavě. V případě Jany je to citelná ztráta. Liga je vyrovnaná, není moc velký rozdíl mezi týmy z předních míst tabulky a námi. A pokud bychom byly v nejsilnější sestavě, můžeme hrát i s Kralupami vyrovnaně, takhle uvidíme,“ povídala trenérka Krnova Ivana Hradilová.

Krnovanky odehrají první dva zápasy v Kralupech, a to tento víkend 10. a 11. března. Pak se určitě představí 24. března. Další případná utkání by následovala 25. března v Krnově a 4. dubna opět v Kralupech.