Svěřenkyně trenéra Dalimila Moryse na palubovce bruntálské sportovní haly čelily velmi silnému soupeři. Jedná se sice o soutěžního nováčka, jenž však má k dispozici velice silný kádr. „Jsou zde extraligové hráčky z okolních klubů. Ukazuje se také, že oblastní přebor ve východních Čechách má lepší úroveň než ten náš,“ komentoval Dalimil Morys.

Zápas byl v průběhu úvodních tří čtvrtin velice vyrovnaný, do poslední části se dokonce vstupovalo za nerozhodného stavu 66:66. Pak ale přišel domácí kolaps. „Poslední čtvrtku jsme prohráli 5:20. Stabilně máme v této pasáži utkání problém. Ve čtvrté čtvrtině dokážeme ztratit zápasy. Možná je to kvůli tomu, že nám chybějí síly. V této sezoně to bohužel nebylo poprvé,“ uvedl Dalimil Morys a pokračoval: „Musíme hledat důvody, proč tomu tak je. Nejspíše je třeba se zaměřit na trénink. V poslední době jsme nemohli kompletně trénovat, jelikož děvčata si musela plnit studijní anebo pracovní povinnosti. Některé navíc hrají i Severomoravskou ligu… Je nutné vše zanalyzovat a najít optimální cestu. Zároveň je třeba se v závěrech utkání zklidnit. V současnosti nám nejdou ani věci, v nichž jsme byli silní. Netrefujeme otevřené střely, nedaří se nám při trojkových pokusech, celkově nám klesla střelecká úspěšnost.“

Duel s Vysokou nad Labem odhalil, že by Bruntál měl zapracovat i na defenzivní činnost. „V obraně se nám nedařilo. Bylo to však oboustranné. Co se týče obran, bylo to takové chaotické. Oba celky se zaměřovaly spíše na útok,“ uvedl ještě.
Možnost k nápravě budou mít bruntálské basketbalistky v neděli 2. prosince, kdy na své palubovce budou hostit soubor Vlčic ze Žďáru nad Sázavou.

SK Bruntál – Napos Vysoká nad Labem 71:86 (28:26, 51:50, 66:66)