Poslední soutěžní utkání bruntálského dívčího kolektivu běží v rychlém sledu. Po dohrávce v minulém týdnu proti ostravskému Basketu se ve čtvrtek opět představily na domácí palubovce, kde nastoupily proti perspektivnímu B týmu Příboru.

Hosté přijeli do Bruntálu s mladou sestavou juniorek, doplněnou o dvě zkušenější hráčky druholigového A-týmu. Očekávání svižného a kombinačního basketbalu z obou stran se tak od zahájení zápasu naplňovalo.

Domácí hráčky se po bleskovém začátku ujaly šestibodového vedení. To je ale do dalšího průběhu až moc uklidnilo a polevily. Houževnaté mladé hráčky Příboru toho využívaly a po bodové šňůře srovnaly výsledek. Po oddechové pauze SK Bruntál zpřesnil hru a do dalších minut utkání ho nastartovaly dva úspěšné tříbodové pokusy. Závěr první čtvrtiny patřil jednoznačně bruntálským basketbalistkám.

V úvodu druhé části o sobě na palubovce sportovní haly v Bruntále ještě daly vědět snaživé hostující hráčky, které se snažily přitvrdit v obraně a po odebrání míče několikrát úspěšně zakončily. Mladé hráčky SK, které nastoupily na hřiště, se pomalu dostávaly do tempa.

Hosté to ještě zkoušeli a náskok domácího týmu se snížil jen na rozdíl sedmi bodů. Bruntálský celek následně vrátil do hry nejzkušenější hráčky a devatenáctibodovou šňůrou do poločasu prakticky rozhodl o osudu utkání.

Také od zahájení druhé poloviny utkání předčily basketbalistky SK Bruntál své soupeřky v rychlosti a fyzické kondici. Domácí hráčky navíc přidávaly i pěkné kombinační akce s přesným zakončením. Diváci se tak mohli hrou bruntálských dívek bavit a sledovat, jak jejich náskok utěšeně narůstá.

V závěrečné části pokračoval z domácí strany agresivnější a rychlejší basketbal, kterému hostující hráčky nedokázaly čelit. Rychlé a pěkné kombinace oceňovali fanoušci, čímž dodávali hráčkám až do konce zápasu chuť předvádět spoustu povedených akcí.

Vyvolávaná stovka se nakonec jen těsně nekonala, ale i tak se zrodilo více jak přesvědčivé a zasloužené vítězství SK Bruntál. Bruntálský basketbalový tým zůstává nadále po osmi kolech soutěže na čele tabulky stoprocentní a k příštímu utkání cestuje v pondělí 2. února na palubovku BK Frýdlant nad Ostravicí.

„Utkání se nám povedlo. Předčili jsme mladé soupeřky až na malé časové úseky v rychlosti, fyzické kondici a i kombinací. Dokázali jsme hrát agresivnější a rychlejší basketbal, na který hostující hráčky nestačily. Jsem rád, že naše hráčky předváděly divákům rychlé a pěkné kombinace, které fanoušci oceňovali, až do konce," řekl k utkání kouč SK Bruntál Dalimil Morys.

SK Bruntál - BK Příbor „B" 99:52 (23:12, 29:13, 24:14, 23:13)
SK Bruntál (sestava a body): Sandra Barnetová 24, Kateřina Jedličková 23, Pavla Švajdová 16, Monika Pečová 12, Kateřina Stránská 11, Martina Pečová 7, Michaela Šandová 4, Kateřina Raabová 2, Nikol Barnetová. Trenér: Dalimil Morys