Mladým basketbalistkám Slavoje Bruntál pokračovala ligová soutěž mladších dorostenek dvěma zápasy. Bruntálská děvčata se střetla se soupeři z Hané. Hlavním cílem víkendových duelů bylo vyhrát v Prostějově a bodově od něj odskočit v tabulce.

Přiblížily by se tak k hlavnímu cíli sezony, udržení soutěže. Doma v utkání se suverénem z Olomouce chtěly hráčky Slavoje uhrát slušný výsledek.

Cíl splněn, Prostějov padl

Do zápasu na své palubovce vstoupil prostějovský tým velice odhodlaně. Osobní celoplošnou a agresivní obranou se domácí snažily nedat hráčkám Slavoje prostor na hřišti. Prostějovu se dařilo i v útoku, kde předváděl rychlé kombinační akce. Po nich se snadno dostával do dobrých střeleckých pozic.

Slavoj měl potíže s užší palubovkou a nedařila se mu ani střelba. V jeho řadách se projevila i nervozita. Prvních bodů se tak hostující basketbalistky dočkaly až v páté minutě. Zlom nastal po oddechovém čase, kdy hráčky Bruntálu zrychlily a zpřesnily hru. Prostějov se rázem dostal do problémů. Hosté si do konce druhé čtvrtiny vypracovali pětibodový náskok a soupeřkám dovolily do poločasu jen dva koše.

S jakým cílem přicestovaly bruntálské basketbalisty do Prostějova, to jasně naznačila třetí čtvrtina. Domácí hráčky se nedostávaly do výhodných střeleckých pozic a byly nuceny střílet z větší vzdálenosti. Útočná činnost Slavoje byla mnohem dynamičtější a začala se projevovat i větší síla na doskoku. Pouze tři obdržené body zajistily Bruntálským klid do poslední části hry.

TJ OP Prostějov - TJ Slavoj Bruntál 34:57 (8:13, 8:13, 3:16, 15:15)
Body:
Jedličková Kateřina 18, Barnetová Sandra 12, Svobodová Eva 6, Urbanová Michaela 6, Hollerová Aneta 4, Pečová Markéta 4, Pečová Martina 3, Pečová Monika 2, Štollerová Radka 2, Ďuricová Kateřina, trojky: 0:1, trestné hody: 18/13 - 33/17, fauly: 26:20, rozhodčí: Polák Michael, Remenec Ondřej.

Do domácího zápasu vstupovaly mladé bruntálské basketbalistky s tím, že proti týmu, který soutěž bez jediné porážky vede, nemají co ztratit. Olomoucké hráčky převyšovaly svého protivníka nejen vzrůstem, ale také fyzickou silou. Podzimní vzájemný zápas ukázal Slavoji, že síla Olomouce je v rychlém přechodu do útoku, kvalitní kombinaci a dobré střelbě. Domácí se chtěly hlavně vyvarovat zbytečných chyb.
Výborný začátek a přijatelná porážka

První čtvrtina příjemně navnadila jak bruntálské hráčky, tak i fanoušky. Hrál se velice rychlý basketbal, plný osobních soubojů a pěkných kombinací. Díky dobré obraně a několika rychlým protiútokům zakončeným úspěšnou střelbou se Slavoji podařilo dostat do těsného vedení.

Začátek druhé části však znamenal pro domácí tým pohromu. Po fyzicky náročné první čtvrtině muselo dojít ke střídání. Změněná sestava nedokázala zachytit nástup olomouckého družstva a na koš Slavoje se valil jeden útok za druhým. Domácí znervózněly a začaly chybovat a jen těžce se vyrovnávaly s tvrdou hrou soupeřek. Hanačky sedmnáctibodovou šňůrou otočily skóre na svou stranu.

Ve druhém poločase už byl k vidění vyrovnaný basketbal. Olomouc si chtěla vybudovat výraznější náskok. Naopak snahou Slavoje bylo udržet se bodově na dostřel. To se nakonec domácím i díky parádní trefě Kateřiny Jedličkové přes tři čtvrtiny hřiště v poslední vteřině třetí čtvrtiny podařilo. V posledním dějství už si zkušenější Olomoučanky svůj náskok pohlídaly.

TJ Slavoj Bruntál - SK UP Olomouc 47:59 (16:10, 5:19, 15:16, 11:14)
Body: Jedličková Kateřina 24, Barnetová Sandra 7, Urbanová Michaela 6, Pečová Markéta 4, Hollerová Aneta 2, Pečová Monika 2, Svobodová Eva 2, Ďuricová Kateřina, Pečová Martina, Štollerová Radka, trojky: 3:2. Trestné hody: 15/6:26/11, fauly: 21:17, rozhodčí: Dolinek Ivo, Baďura Ota.

„V obou zápasech jsme se potýkali se špatnou střelbou z větší vzdálenosti. Čtyři dívky jsou po nemoci a moc toho nenatrénovaly. Proti Prostějovu se však děvčata se situací porvala statečně a splnila hlavní cíl, porazit Prostějov. Zápas proti Olomouci měl sloužit jako příprava na další důležité utkání.

Na hřišti rotovala kompletní sestava. Po výborném vstupu do zápasu to všechny holky nabudilo a až do konce se rvaly o výsledek. I přes nějaké chyby bych chtěl děvčata pochválit za práci v obraně, bojovnost a odhodlání celého týmu bojovat o úspěch,“ zhodnotil výkon týmu a také pochválil své svěřenkyně jeden z trenérů Slavoje Bruntál Dalimil Morys. Bruntálským basketbalistkám patří v aktuální tabulce ligy mladších dorostenek sedmá příčka.