I přes další bodovou ztrátu ale Krnovští neopouští čelní pozice soutěže. Momentálně jim patří druhá příčka. Lize dál kraluje basketbalový projekt Vysočina, která dosud neprohrála.

„Hlavní faktor naší porážky byly daleké přesuny mezi městy, večerní taneční a absence klíčových rozehrávačů,“ vysvětlil kouč. Jan Kovařík postrádal především zkušené rozehrávače Opršala a Smičku, střelce Grosse a dlouhodobě zraněného pivota Tománka. Tahounem mužstva se stává po návratu z atletických okruhů Marek Lukáš. Především v prvním utkání s Přeloučí byl nejlepším hráčem Krnova.

Hosté přijeli do Pardubic pro vítězství. Úvod utkání zastihl v lepší formě Kovaříkovy svěřence, kteří se po akcích Hlaváčka, Lukáše a Cikánka rychle dostali do vedení. Další průběh ovlivnilo zranění krnovského Opršala, který odstoupil ze zápasu. Závěr čtvrtiny sice hosté zvládli a udrželi desetibodové vedení, ale postupem času jejich hra ztrácela na efektivitě.

„Hráči ztráceli míče, nepřesně stříleli,“ líčil Kovařík. Domácí mužstvo vyrovnalo ještě do poločasové přestávky. Ve 34. minutě dokonce Přelouč vedla 55:49 a měla herně navrch. Sebevědomí krnovského týmu pozvedli až Biskup s Lukášem, kteří během dvou minut nastříleli čtyři trojky.

Chyběly opory

Utkání se zlomilo až v závěru. Posledních pět minut hosté přestříleli soupeře vysoko 23:2. „Výborné výkony předvedli Biskup, Lukáš a Cikánek, pod košem navíc odvedli hodně černé práce Meca a Gazdík,“ chválil Kovařík.

To s výsledkem nedělního utkání na palubovce Kroměříže není krnovský kouč vůbec spokojený. Jeho svěřenci podali malátný výkon, který vedl k jednoznačné porážce. „Neměli jsme ve hře o druhé místo co nabídnout. Únava hráčů se projevila především ve střelbě, kdy míče směřovaly úplně mimo koš,“ litoval Jan Kovařík. „I když se hráči snažili v obraně, bez vstřelených bodů prostě nelze vyhrát,“ pokračoval.

A tentokrát si hosté vychutnali pohár poraženého týmu až do dna. Byť si vypracovali střelecké šance, míč do koše už neusměrnili ani z absolutně vyložených pozic. A domácí Přelouč hravě dovedla zápas do vítězného konce. Navíc se nedařilo oporám Cikánkovi a Mecovi, takže pod košem dlouho hrála netradiční dvojice Hlaváček a Gazdík. Krnov postrádal správnou organizaci hry, agresivitu i nasazení. Na neobvyklém místě rozehrávače se ale hodně snažil Biskup, jenž zdatně sekundoval nejlepším střelcům Lukášovi a Cikánkovi.

„Porážka o 21 bodů je poměrně vysoká, ale odpovídá průběhu zápasu, když absence opor byla hodně znát,“ litoval Kovařík.

Juniorská liga.