I nového trenéra Ladislava Mokráše. Jeho svěřenci na úvod soutěžního podzimu porazili Hladnov a připomněli, jak senzačních výsledků tým dosáhl v minulém ročníku.

„Svým způsobem teprve hledáme, co v klucích je. Pro nás to bylo překvapení, začátek totiž vypadal hrůzostrašně. Teprve dnes zjišťujeme, co kdo umí,“ vysvětlil Mokráš. Z veleúspěšné sestavy přestoupila k juniorům drtivá část hráčů. Role nového tahouna se pomalu ujímá Jakub Gazdík.

„Hladnovu dal 32 bodů, asi na něm bude položena tíha mužstva,“ prozradil. Už zítra hrají krnovští kadeti od 16:30 hodin s brněnskou rezervou. Domácí premiéru by pochopitelně rádi přetavili v další vítězství.

„Je to takové otrkávání, první poločas je o tom, že zjišťujeme kvality soupeře a potom se hra ubírá dál,“ uvedl Ladislav Mokráš. Odpočinku si Krnovští příliš nedopřejí. Hned v neděli ráno od 9:30 hodin se utkají s Kroměříží.

„Na základě výsledků myslím, že favorit soutěže bude Kolín, zbytek bude vyrovnaný. To také bude záležet na momentální kvalitě a marodce,“ doplnil. Zápasům kadetů v sobotu předchází ještě kvarteto utkání mladších minižáků. Chlapci hrají od 9:30 s ostravskými Hady, dívky od jedné hodiny hostí Příbor.

Basketbalový program na Lokomotivě zakončí nedělní derby starších minižaček s bruntálským Slavojem.

(eya)