Dvě důležitá vítězství si na své konto připsali muži krnovského basketbalového oddílu Den Braven. Jak v Karviné, tak v domácím duelu s Hladnovem své soupeře udolali především v útočné fázi a po zásluze tak získali plný bodový zisk. Krnované mají před sebou poslední dva zápasy, kdy se utkají doma s posledním Přerovem a s vedoucím celkem soutěže VŠB Ostrava.

Krnované k prvnímu víkendovému utkání zajížděli do Karviné. Domácí tým je složen převážně z mladých hráčů do dvaceti let, kteří v letošní sezoně vyhráli přebor České republiky. Hosté však nastoupili do zápasu velmi zodpovědně a především hráli oproti soupeři mnohem zkušeněji.

Na koš domácích se hned od prvních minut valila lavina útoků, které soupeř nedokázal vůbec zastavit. Po neúspěšných střelách domácích podnikali krnovští hráči jeden rychlý protiútok za druhým. Hráčům stačila většinou jediná přihrávka, aby se dostali pod soupeřův koš.

V 9. minutě byl stav 34:10 a zkoprnělý soupeř se jen velmi těžce zvedal k nějaké odvetě. Také druhou část hry začali mnohem lépe hosté, kteří navýšili až na 44:16. Poté hráči polevili v obraně a nechali domácí střílet z otevřených pozic a ti třemi trojkami po sobě snížili na rozdíl dvaceti bodů. Základní sestava Krnova si pohlídala také druhý poločas zápasu. Lukáš, Velčovský i Marian Čarnecký se opět zapsali do střelecké listiny a postupně zvýšili na konečných 94:76.

Hráli opět s juniory

Druhé utkání sehráli Krnované na domácí palubovce, kde hostili TJ Gymnázium Hladnov. Také tento soupeř disponuje velice mladým týmem, který se dostal do finále ligy mladých mužů U 20. Domácí trenér Petr Opršal doplnil mužstvo o juniory Cikánka, Lukáše a svého syna Martina, takže se krnovský tým rovněž značně omladil. V první půli viděli diváci velmi pohledný basketbal, kdy se domácí hodně tlačili do útoku a nedávali soupeři prostor k rozvinutí své hry.

Po vlažných úvodních minutách, kdy prohrávali 2:7, rozehráli domácí ve své hale útočný koncert. Rychlé brejky zakončovali Lukáš a Velčovský, z dálky se trefoval Marian Čarnecký, a tak se stav rychle otočil na 15:7. Pohledný zápas gradoval po přestávce. Obě mužstva se již více soustředila na obranu, a tak nepadalo tolik bodů. Domácím chyběl Velčovský, který odstoupil pro zranění kotníku a jeho koše Krnovu hodně chyběly.

Hosté bojovali až do samotného konce a málem se jim to vyplatilo. Ve 37. minutě snížili na rozdíl pěti bodů, ale jejich nápor přibrzdil košem Křištof. Když se nedařilo domácím v útoku, nahrazovali to v obraně. V posledních dvou minutách nedovolili dát soupeři koš ze hry a sami šestkami udrželi malý náskok až do konce zápasu. (kov)

TJ Sokol Karviná - BK Den Braven Krnov 76:94
Body:
Jakub Lukáš 25, Marian Čarnecký 22, Velčovský 16, Čarnecký Martin 10, Ondřej Opršal 7, Blejchař 5, Křištof 5, Svěchota 4.

BK Den Braven Krnov – TJ Gymnázium Hladnov 82:75
Body:
Jakub Lukáš 20, Křištof 18, Velčovský 15, Marian Čarnecký 10, Blejchař 7, Martin Opršal 7, Svěchota 3, Cikánek 2.