Zase jeli nekompletní

„Jak už se stalo v našem mužstvu neslavnou tradicí, k důležitému zápasu nemohli odcestovat někteří klíčoví hráči. A tak nám v sestavě chyběla taková jména jako Janovský, Stanovský, bratři Lukášové nebo Koudelka,“ krčil bezmocně rameny krnovský asistent trenéra Jan Kovařík.

Místo těchto opor tak museli nastoupit junioři Kopecký s Mokrášem a z týmu mladých mužů kategorie U20 pak Cikánek, Martin Opršal a Hradečný. Zkušené mazáky zastupovalo pouze trio Mario Čarnecký, Velčovský a Křištof.

„Měli jsme ještě jeden problém. Někteří mladí hráči měli za sebou na středních školách „poslední zvonění“, takže jejich příprava na zápas a forma nebyly úplně ideální,“ poznamenal Kovařík.

Krnov od počátku nestíhal

Bohužel předzápasové prognózy se během střetnutí do puntíku potvrdily. Krnovští basketbalisté vůbec nezachytili počátek utkání. Svému soupeři nebyli schopni konkurovat hlavně v rychlosti. Místy z nich Valaši dělali statisty.

„Všude jsme byli pozdě, skákali jsme na míče brzy, ztráceli jsme v rozehrávce a nestíhali v obraně. Takže suma sumárum jasný propadák,“ zlobil se krnovský asistent.

Za deset minut tři body

Úplně nejhorší výkon předvedli hráči BK Krnov ve třetí čtvrtině. Během deseti minut se jim podařilo zaznamenat pouhé tři body. Dvoubodový koš trefil Velčovský hned v první minutě této části hry. Ten třetí bod přidal Cikánek třičtvrtě minuty před koncem čtvrtiny z trestného hodu.

Teprve v závěrečném dějství se hra trochu vyrovnala. Ale bylo to dáno hlavně faktem, že domácí basketbalisté už měli vybudovaný celkem pohodlný náskok. „Definitivní tečku za naším letošním vystoupením v oblastním přeboru dal trojkou Adam Křištof v poslední, tedy čtyřicáté, minutě zápasu,“ uvedl na závěr Jan Kovařík, který radši nechtěl katastrofální vystoupení krnovského celku hodnotit, čemuž se nikdo nemůže vůbec divit.

Šance na 4. místo

O umístění Krnova ještě není definitivně rozhodnuto. Poslední kolo mají Krnovští předehráno, a tak musejí čekat na utkání, která se odehrají až následující víkend. S největší pravděpodobností bude rozhodovat minitabulka týmů, které dosáhnou stejného bodového zisku jako Krnov. To se nejspíše bude týkat třech ostravských celků, Hladnova, POSKI a Snakes. Tyto týmy mohou dosáhnout na bilanci dvanácti výher a osmi porážek.

„Pokud se všechno vyvrbí v náš prospěch, mohli bychom obsadit i čtvrtou příčku, ale zatím je to jenom teorie. Stane se tak v případě, že Frenštát poslední dva zápasy vyhraje. Stát se ale může všechno,“ uzavřel povídání asistent trenéra Jan Kovařík.

TJ MEZ Frenštát - BK Krnov 83:51 (27:16, 53:32, 68:35)
Body Krnova: Cikánek 13, Křištof 10, Čarnecký 9, Mokráš 7, Velčovský 4, Opršal 3, Hradečný 3, Kopecký 2