Konečné druhé místo v oblastním přeboru už měli basketbaloví mladí muži kategorie U20 z Krnova před posledním utkáním jisté. Chtěli však sezonu zakončit vítězně. Po ospalejším začátku se jim to taky podařilo. Posledním soupeřem, kterého Krnovští přivítali na domácí palubovce, byl celek UP Olomouc.

Nebylo to jen loučení se sezonou, ale také s kategorií U20, která od příštího ročníku přestane existovat.

Domácí s absencemi, hosté kompletní

Krnované měli podle původního plánu nastoupit zcela kompletní. Jenomže z důvodu nemoci nebo pracovních povinností chyběli domácímu mužstvu hned tři hráči, Gazdík, Smička a Hlaváček. Do sestavy se však vrátil rozehrávač Martin Opršal.

Hosté z Hané přijeli k utkání v nejsilnějším možném složení, navíc se svým bývalým dlouholetým trenérem Theuerem. „Olomoučtí měli určitě před zápasem větší motivaci, hráli o lepší umístění, něž je současné poslední místo v tabulce. Jejich tým má určitě na víc, což potvrdil i v tomto utkání,“ uvedl trenér krnovského mužstva Jan Kovařík a dodal:

„My už jsme nehráli o nic. Druhé místo nám už nikdo nemohl vzít.“

Krnov zaspal začátek

Všichni krnovští fanoušci si byli jisti jasnou výhrou domácích. Bohužel téhle představě podlehli ze začátku i samotní hráči, ale protivník je rychle vyvedl z omylu. „Olomoučtí totiž využívali své výškové převahy a byli zejména na doskoku pod oběma koši výrazně lepší. I když nedokázali dopravit míč do koše, díky doskokům měli další a další šance k zakončení. A ty dokázali využít.

Proto jsme, až na výjimky, tahali za kratší konec provazu a neustále dotahovali náskok hostů,“ komentoval první čtvrtinu střetnutí domácí kouč.

Krnovský útok byl hodně závislý na spolupráci dvojice Opršal, Cikánek, a to silově vybavenějšímu soupeři naprosto vyhovovalo. Naštěstí se však projevil jiný střelec, Hradečný. Zaznamenal dvě trojky a jeden bod z trestného hodu. K němu se ještě bodově přidali Biskup se Šnirchem.

Také proto se domácím basketbalistům nakonec podařilo vyhrát první poločas, i když pouze o bod 36:35.

Druhá půle v domácích rukou

Vývoj utkání po přestávce si už však krnovští hlídali. V prvních třech minutách nastříleli soupeři osm bodů, zatímco Olomoučtí netrefili ani jednou. „Touhle šňůrou jsme položili základ k budoucímu vítězství. Vybudovaný náskok jsme si až do konce nenechali vzít, i když jsme pravidelně střídali i hráče z lavičky,“ zhodnotil střetnutí Jan Kovařík.

Kategorie U20 letos končí

Tímto vítězstvím zakončil tým mladých mužů své působení. Počínaje příští sezonou se mění věkové kategorie a U20 už existovat nebude. Basketbalisté ročníku narození 1992 budou moci hrát pouze za muže.

Zbývající hráči ročníku 1993, Gazdík, Šnirch, Haščin a Michailidis mohou startovat v mužstvu U19. To bohužel letos spadlo z ligy a v příštím ročníku bude bojovat o body v oblastním přeboru. Na závěr připojil hlavní trenér zanikajícího celku U20 Jan Kovařík ještě velké přání:

„Chtěl bych popřát všem hráčům hodně úspěchů v další sportovní kariéře, ale nejen v ní. Také aby se dařilo ve škole, maturanti aby zvládli zkoušku dospělosti a přijali je na vysoké školy. Pevně věřím, že budou i nadále s basketbalem pokračovat ať už u nás v Krnově, nebo i jinde,“ zakončil Kovařík.

BK Ekotempo Krnov U20 - SK UP BCM Olomouc 64:57 (18:19, 36:35, 53:46)
Body: Cikánek 24, Opršal 19, Hradečný 8, Meca 5, Biskup 2, Šnirch 2, Hubený 2, Pavlík 2