Šlágr oblastního přeboru v basketbale mužů to bylo utkání mezi domácím BK Krnov a mužstvem ostravského Hladnova. Krnovští jsou druzí v tabulce soutěže. Třetí pozici, ale se stejným počtem jednatřiceti bodů, okupuje celek Gymnázia Hladnov.

Poslední zápas sezony před domácím publikem navíc proti jednomu z favoritů se krnovským hráčům vydařil. Prodloužili tak svou vítěznou sérii už na pět utkání.

Problémy v sestavě se neprojevily

„Stále máme problémy se sestavou, chybí nám strašně moc klíčových hráčů, ale mladí se snaží a jde jim to,“ objasnil složení mužstva asistent trenéra BK Krnov Jan Kovařík. Na hřiště nastoupila základní pětice ve složení Martin Opršal, Velčovský, Jakub Lukáš, Křištof a hrající trenér Václav Janovský.

I přes problémy se sestavou ale Krnované dokázali svého protivníka přehrávat. Hladnovští rozhodně nejsou žádnými nazdárky a do Krnova přijeli s jasným cílem zvítězit. Domácí nezačali špatně, ale nedařilo se jim dostat soupeře pod tlak. Od páté minuty jim navíc odešla střelba. Nebyli schopní dát koš ze hry.

Obroučku svého soka ohrožovali jen při střelbě trestných hodů, a to navíc s nevalným úspěchem. Naštěstí pro Krnov, také hosté na tom byli podobně. Lukáš v poslední minutě rozhodl o tom, že Krnov vyhrál první čtvrtinu 19:17.

Hosté stačili jen patnáct minut

Ještě první pětiminutovka druhé části přinesla naprosto vyrovnaný basketbal. Od stavu 27:27 se však domácím podařilo zakončit několik rychlých útoků a zajistili si desetibodový náskok.

I po přestávce vletěli krnovští na Hladnov pěkně z ostra. Úspěšná zakončení Janovského, Koudelky a Lukáše a především dvě trojky Opršala znamenaly velký nárůst skóre na krnovské straně. Stav 60:40 pro domácí dvanáct minut před koncem byl už hodně nadějný. Krnov přistoupil k poslední čtvrtině velice zodpovědně a vítězství už si nenechal vzít, porazil Hladnov 80:63.

Konečné druhé místo je reálné

„Kluci odehráli výborné utkání. Soupeř nám dělal problémy jen první čtvrthodinu, pak už jsme na hřišti úřadovali my,“ komentoval utkání domácí asistent Kovařík a dodal: „Do konce soutěže nám zbývá poslední zápas ve Frenštátě, takže to bude hodně těžké. Ale nálada v našem týmu je teď výborná a hráči se na zápas těší. Pokud bychom ve Frenštátě vyhráli, mohli bychom skončit druzí, což by byl obrovský úspěch. Ale radši nebudeme předbíhat,“ uzavřel Kovařík.

BK Krnov - TJ Gymnázium Hladnov 80:63 (19:17, 42:32, 66:44)
Sestava:
Opršal Martin 27b. (trojky: 2, TH: 7/12, fauly: 2), Křištof Adam 14b. (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 4), Janovský Václav 12b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Lukáš Jakub 10b. (trojky: 0, TH: 2/6, fauly: 0), Koudelka Michal 9b. (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 5), Velčovský Jan 5b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Mokráš Marek 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hradečný Michael 1b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Kopecký Štěpán 0b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2).