Frenštát přijel posílen o dva basketbalisty KK Valašské Meziříčí, kteří hrají druhou ligu, ale utkání proběhlo úplně jinak, než by si hosté představovali. „My se letos vůbec nemusíme ohlížet na soupeře, máme opravdu nabitou sestavu," říkal trenér Zdeněk Čarnecký, který si může vybírat, koho na palubovku postaví.

Už základní pětice ve složení Michal Čarnecký, Petr Strnisko, Jan Velčovský, Jan Blejchař a Václav Janovský budí u soupeřů respekt. A také do utkání s Frenštátem se obula hned od prvních minut.

Hosté se sice po dvou trestných hodech ujali v první minutě vedení, ale to bylo také naposledy, kdy vedli. Krnovští se rozjeli a po další čtyři minuty to byli jen oni, kdo se trefoval do koše. Strnisko s Velčovským otočili z 0:2 na 17:2.

„Hráli jsme v dobrém tempu a předváděli i solidní obranu. Za první čtvrtinu jsme dostali jen dvanáct bodů. Myslím si, že právě ta první desetiminutovka rozhodla o dalším průběhu utkání," povídal krnovský trenér Zdeněk Čarnecký. Domácím se dařilo i v útoku a přesto, že Frenštát zaznamenal dva úspěšné trojkové pokusy, vedli domácí v poločase o pětadvacet bodů.

Po přestávce pak konečně prolomil smůlu při házení trojek Petr Strnisko, když proměnil tři střely po sobě. Adam Vidlička zase provedl několik průniků pod soupeřův koš a Krnov rázem vedl o třicet. „V poslední části se ty naše střelecké hody trochu zadrhly. Bylo to částečně zapříčiněno střídáním, ale taky tím, že se nám přestala dařit střelba z pole," uváděl kouč Krnova.

Naopak hostující celek se vzchopil a čtvrtou čtvrtinu o tři body vyhrál.

V celkovém skóre to však žádnou roli nehrálo. „Škoda, že jsme nedosáhli stovky, diváci se jí mocně dožadovali," říkal Čarnecký a pokračoval: „Skoro minutu a půl jsme ji marně atakovali. Hosté nás faulovali a nenechali nás dát koš."

Blejchař sice své šestky proměnil, ale Vidlička s Velčovským už ne. „No, trestných hodů jsme neproměnili v utkání hned osmnáct ze dvaatřiceti, což je opravdu hodně vysoké číslo. To musíme zlepšit, ale jinak tým podal výborný kolektivní výkon," hodnotil Zdeněk Čarnecký. Po návratu jeho syna Michala, který se stal dirigentem týmu najeli Krnováci na vítěznou vlnu.

BK Krnov - TJ MEZ Frenštát 98:66 (30:12, 52:27, 77:42)
Krnov (sestava a body): Strnisko 44, Vidlička 16, Velčovský 12, Michal Čarnecký 7, Janovský 6, Chudoba 5, Blejchař 5, Durišík, Adámek, Zápalka. Trenér: Zdeněk Čarnecký