V duelu čelní pozici tabulky mužské soutěže byli nakonec šťastnější domácí hráči Poruby, kteří ve vyrovnaném duelu porazili Krnov až v samotné koncovce po výsledku 64:57 ve prospěch domácích.

Zápas však poznamenaly dvě zásadní věci. Tou první byl zcela katastrofální úvod zápasu ze strany hostů, kteří nebyli schopni na malém hřišti rozehrát své útočné kombinace a svůj první koš dali až v 7. minutě zápasu, kdy snižovali na 9:2.

Druhým faktem, který výrazně ovlivnil zápas, byl opravdu ostudný výkon obou rozhodčích, kteří nestačili tempu zápasu a dělali naprosto triviální chyby, kdy otáčeli prakticky všechny míče ve prospěch domácího družstva. Následně to odnesli Krnované technickou chybou pro svého kapitána Janovského a dále diskvalifikující chybou pivota Křištofa už ve 4. minutě třetí čtvrtiny. Ten byl vyloučen za údajné napadení rozhodčího do konce zápasu v době, kdy si hráč a rozhodčí vyříkávali jeden ze sporných výroků.

Přes všechnu snahu pro domácí se Krnované vyrovnávali s převahou až do 35. minuty zápasu. Pak jim ale odešla střelba za vyrovnaného stavu 54:54. Domácí dali rychle za sebou tři koše a tuto převahu se hosté snažili vyrovnat střelbou trojek. Jejich muška ale byla hodně vychýlená, což znamenalo jediné – naprosto zbytečnou porážku. Týmu ale chyběly opory Lukáš, který hrál za Olomouc druhou ligu, Martin Čarnecký, Svěchota a Šutovský.

BK Poruba – BK Den Braven Krnov 64:57 (18:9, 26:27, 45:45)
Body: Marian Čarnecký 20, Velčovský 17, Janovský 9, Blejchař 4, Němec 4, Opršal 3.

Jan Kovařík

Oblastní přebor.