Úvod zápasu vyšel Krnovským na jedničku. Za první čtvrtinu dovolili domácím jen sedm bodů, sami nastříleli pětadvacet. „Naše obrana fungovala výborně a v útoku jsme se opět mohli spolehnout na Petra Strniska," poznamenal kouč Krnova.

Od druhé čtvrtiny ale domácí začali pomalu ukrajovat z krnovského vedení. „Ale pořád jsme měli zápas pod kontrolou. Ještě dvě minuty před koncem jsme vedli 75:62 a nic nenasvědčovalo tomu, že by ze zápasu mohlo být drama. Ale nakonec jsme se museli strachovat o výhru," povídal Václav Janovský.

Domácí basketbalisté vsadili všechno na jednu kartu a začali Krnováky faulovat. A tahle taktika jim málem vyšla. „Nejprve sice pojistil naše vedení Velča (Jan Velčovský, pozn. red.) dvěma šestkami, ale pak nastala situace, kdy jsme nedali hned osm šestek po sobě. Pravidelně se na nich střídali Sirka s Ďurim (Zápalka a Durišík, pozn, red.)," popisoval dramatické okamžiky v závěru zápasu hrající trenér Krnova a dodával:

„Naši černou sérii protrhl až Petr Strnisko druhou šestkou, ale po něm opět nedal trestné hody Ďuri. Naše bilance v závěru zněla: žádný koš a čtrnáct trestných hodů a jen tři proměněné. Naštěstí jsme měli nahráno, ale v jiných případech by se to nemuselo vyplatit," doplnil Janovský.

Slavia Havířov A - BK Krnov 74:78 (7:25, 31:47, 53:64)
Krnov (sestava a body): Strnisko 28, Janovský 14, Velčovský 10, Vidlička 10, Chudoba 7, Durišík 4, Hrabovský 3, Matiaško, Zápalka, Adámek