„Věděli jsme, že to je možná jeden z rozhodujících momentů letošního ročníku. Pro jeden z týmů to měl být černý pátek, pro ten druhý šťastný," komentoval situaci před důležitým soubojem asistent krnovského trenéra Zdeňka Čarneckého Jan Kovařík.

A že tím šťastnějším týmem budou Krnováci a svého největšího rivala prakticky zdemolují, to nečekal ani největší optimista.

Čekal se duel dvou rozehrávačů otřískaných nejvyšší soutěží, na straně domácích stál Patrik Smažák, Krnov opět táhl Michal Čarnecký. „Náš Čarda z toho vyšel daleko lépe. Patrik Smažák nám sice dal dvě trojky a k tomu dva koše, ale to bylo všecko. Hrál dost na sebe, kdežto Michal pro mužstvo," hodnotil výkon klíčových hráčů obou stran Kovařík.

Snakes vedli prakticky jen jednou, když v polovině druhé čtvrtiny utekli na rozdíl pěti bodů. Ale to netrvalo dlouho. „Naší výhodou bylo, že jsme měli víc bodujících hráčů. Navíc bombarďáky, jako je Petr Strnisko. Ten dal pár trojek a v poločase jsme zase vedli my," povídal asistent trenéra Krnova.

Toho překvapilo, kolik známých basktebalových tváří bylo v hledišti. „Hala byla úplně plná a hlavně se přišlo podívat plno bývalých i současných hráčů NBL. To nás hodně potěšilo," usmíval se Jan Kovařík.

Hosté ostravské Hady ve druhé půli úplně přehráli. „Hlavně v poslední čtvrtině kluci úplně dominovali, to byl jeden protiútok za druhým. Domácí se zbytečně rozčilovali, debatovali s rozhodčími, a tím se vyváděli z koncentrace," podotkl Kovařík a chválil své svěřence:

„Kromě Michala jsme měli další eso v podobě Petra Strniska. Jeho třicet bodů bylo pro utkání rohodující. Vynikající byl Blejchař pod košem. Vidlička zase překvapil množstvím bodů."

BK Snakes Ostrava B – BK Krnov 53:87 (16:17, 32:43, 46:59)
Krnov (sestava a body): Strnisko 30, Vidlička 17, Čarnecký 13, Janovský 10, Blejchař 9, Velčovský 6, Chudoba 2, Matiaško, Hrabovský, Durišík, Adámek, Zápalka Tomáš. Trenér: Zdeněk Čarnecký