Nyní ale všechno hrálo do krnovských karet. „Po opravdu dlouhé době jsme se na zápas sešli téměř kompletní. K naprostému současnému ideálu nám chyběl pouze střelec Marian Čarnecký," povídal hrající kouč Václav Janovský a pokračoval: „A také soupeř, který měl pouze jednu výhru, byl ideálním terčem ke změně," usmál se.

A to, co si domácí vysnili na začátku, se také dařilo. Krnovu vyšel hned start do utkání. „O první body se podělili Ondra Sýkora s Koudym (Michal Koudelka, pozn. red.), takže vedení 8:0 nám nalilo větší množství sebedůvěry do žil. To se projevilo v pozdějších minutách," popisoval povedený začátek Janovský.

Ve druhé polovině první čtvrti však přišel krátký výpadek domácích v obranné činnosti a Frýdek snížil na rozdíl čtyř bodů. Jenže Adam Rumian proměnil trestné hody a Krnovu se zase lépe dýchalo.

„Po vystřídání ve druhé čtvrtině naše efektivita poklesla, ale zase jsme ušetřili síly opor do závěru zápasu. Nejblíže se soupeř dostal na dostřel v 18. minutě, kdy byl stav 33:27 pro nás," líčil další minuty duelu Václav Janovský a dodával: „Pak ale zaúřadoval Kosťa (Kostas Samlis, pozn red.), jehož dvě trojky nám přinesly opět dvojciferné vedení," liboval si kouč.

Odpor protivníka Krnováci definitivně zlomili po poločasové přestávce. „Naším jednoznačným lídrem byl Honza Velčovský, jehož průniky do koše soupeř nedokázal zastavit. A když už jsme se dostali do potíží s časovým limitem, zabil hřebíček do rakve Frýdku-Místku Michal Hradečný svou dalekonosnou trojkou," pousmál se Václav Janovský.

Krnovské vedení narostlo až na čtyřiadvacet bodů, ale závěr si domácí trochu pokazili zbytečnými chybami. „V posledních pěti minutách jsme nedokázali dát koš a tak protivník výsledek korigoval na přijatelný rozdíl. Ale výhra našeho celku byla zasloužená. Byli jsme lepší v efektivitě střelby, více jsme se hýbali, všichni hráči se zapsali do střelecké listiny," hodnotil utkání pozitivně hrající trenér Krnova.

Našel však i jedno výrazné negativum. „Stínem bohužel bylo opětovné zranění kolene u Michala Koudelky hned v úvodní čtvrtině zápasu. Je to škoda, protože po dlouhém výpadku pro zranění nám bude střelec jeho formátu chybět," uzavřel Janovský.

BK Krnov - BK Frýdek-Místek 72:58 (19:13, 41:27, 59:44)
BK Krnov (sestava a body): Jan Velčovský 14, Václav Janovský 10, Kostas Samlis 10, Adam Rumian 8, Ondřej Sýkora 6, Michael Hradečný 5, Michal Koudelka 4, Jakub Gazdík 4, Adam Vidlička 4, Martin Hrabovský 3, Vojtěch Adámek 2, Ján Matiaško 2